Filmowy Halloween w Stacji

Zapraszamy Was na filmowy Halloween – zagramy przedpremierowy i premierowy seans!

kiedy?
31 października
o której?
g. 20.00 „Łowy” (Hunted), reż. Vincent Paronnaud, 87′
ok. 22.00 „Cenzor” (Censor), reż. Prano Bailey-Bond, 84′

bilety: 39 zł

OPISY FILMÓW:

„ŁOWY”
Eve poznaje w klubie czarującego faceta, z którym postanawia spędzić noc. Dyskotekowy książę ma jednak nieco inne plany wobec dziewczyny: porywa ją, zamyka w bagażniku samochodu i wywozi do lasu, by nagrać z jej udziałem film typu snuff. Gdy auto dachuje po uderzeniu w dzika, Eve wydostaje się i ucieka w las. Od tej pory wszystko, co ją otacza – drzewa, rzeki i dzikie zwierzęta – będzie jej sprzymierzeńcem w nierównej walce z nabuzowanym psychopatą.„Łowy” to na poły survival horror, a na poły brutalna baśń, wyraźnie inspirowana opowieścią o Czerwonym Kapturku. Nominowany do Oscara za „Persepolis” Vincent Paronnaud tworzy jedyną w swoim rodzaju feministyczną fantazję o zemście za krzywdy, a Lucie Debay znakomicie odgrywa doprowadzoną do ostateczności kobietę, która zrobi wszystko, by wydostać się z pułapki. „Łowy” są w efekcie filmem drapieżnym, świeżym i niezwykle wciągającym.
Grey to utalentowana autorka piosenek, która boryka się z twórczym kryzysem i dziwnymi wizjami, w których widzi siebie jako… wilka. Gdy dostaje zaproszenie od okrytego złą sławą producenta muzycznego, Vaughna, postanawia wyjechać do jego domostwa w nadziei na twórczy rozwój i znalezienie inspiracji. Szybko okazuje się, że Vaughn nie zaprosił jej tylko ze względu na pokrewieństwo muzycznych gustów.
zwiastun: https://youtu.be/JjE3LNm48hE

„CENZOR”

Deszczową i mglistą Wielką Brytanię zalewa fala morderstw. Według rządu wzrost przestępczości ma związek z video nasties rozpowszechnionymi w kraju na nielegalnych kasetach VHS. Enid, skrupulatna cenzorka, której zadaniem jest wycięcie najbrutalniejszych scen z filmów, pracuje z zaangażowaniem i poświęceniem. Pewnego dnia trafia na film, który jest jednocześnie niepokojący i dziwnie znajomy. Widzi w nim swoją siostrę, która zaginęła lata temu. Chęć odkrycia prawdy zawiedzie ją w najmroczniejsze zakamarki podziemia filmowego, a obsesja – na skraj załamania nerwowego. Enid, której codzienność otoczona jest przerażającymi obrazami, zaczyna zatracać granicę między rzeczywistością, wspomnieniami, a tym, co najprawdopodobniej było tylko wytworem wyobraźni reżyserów..
zwiastun: https://youtu.be/KRrhXjH1M70