Fantastyczny Matt Parey: pokaz i warsztat angażujący do kreatywnego tworzenia historii

Zapraszamy Was na pokaz filmu „Fantastyczny Matt Parey” (reż. Bartosz Paduch) oraz warsztat kreatywnego tworzenia historii.

>>> BILETY <<<

Bohaterem filmu jest Maciej Parowski – ojciec chrzestny polskiej fantastyki, pisarz, były redaktor naczelny „Fantastyki” i „Nowej Fantastyki”, który stał za wieloma sukcesami polskiego sci-fi. Człowiek, który pomógł zadebiutować Andrzejowi Sapkowskiemu, a także przez całe lata promował fantastykę w Polsce.
Wyszukiwał nowe talenty, szlifował teksty wspólnie z autorami, publikował zagraniczne opowiadania w najstarszym na rynku magazynie poświęconemu fantasy w naszym kraju. Pisał powieści i scenariusze komiksowe; miał ogromny wpływ nie tylko na polski fandom, ale również na polską kulturę.


Matt Parey to cichy bohater drugiego planu w stylu Alfreda z Batmana, bez którego główni bohaterowie nie mogliby działać efektywnie.

Po pokazie odbędzie się warsztat angażujący publiczność do kreatywnego myślenia i tworzenia historii, dający szansę na interakcje między osobami uczestniczącymi i wymianę inspiracji płynących z filmu.

Warsztat poprowadzą: Ola Chodasz i Julia Dmeńska.
Obie pracują z grupami w tematach takich jak integracja, komunikacja, kreatywność, współpraca i przywództwo. Działając społecznie i szkoleniowo sięgają po innowacyjne i twórcze metody, jak Applied DRAMA.