Dodatkowy koncert Amilcara Cruza!

Po sukcesie wrześniowego koncertu utalentowanego brazylijskiego gitarzysty postanowiliśmy zaprosić go na Stację jeszcze raz – tym razem z autorskim, instrumentalnym repertuarem. 

Amilcar Batista Cruz brazylijski gitarzysta , kompozytor i wokalista. Styl jego gry jest uroczy a technika niepowtarzalna. Jak mawiają profesjonaliści jest wirtuozem gitary klasycznej, nie ma takiego drugiego, który połączył brazylijską muzykę z techniką flamenco. W dorobku artystycznym ma kilkanaście własnych kompozycji. Te właśnie utwory są przygotowywane do wydania płyty na początku przyszłego roku. Jeden z utworów zatytułowany Mar da Madeira w piątek dnia 2 listopada został dedykowany mamie Cristiano Ronaldo, P Dolores Aveira. Wkrótce za około 2 miesiące pojawi się teledysk z ta właśnie kompozycją kręcony w uroczych miejscach na Maderze. Amilcar był gościem specjalnym w TV na Maderze dnia 26 listopada grając na żywo 4 własne kompozycje w programie Madeira Viva. Przed samymi świętami zagra jeszcze
w tym programie kolędy. Radio maderskie Cantinho da Madeira jest zainteresowane promocją piosenki Mar da Madeira.
Dlaczego piosenka o Maderze, ponieważ od kilku lat osiadł na tej
rajskiej wyspie, zafascynowany jej pięknem. Innymi dwiema kompozycjami Brincar de Amor i Sonho de Amor interesują się dwie duże wytwórnie filmowe
Większość utworów własnych Amilcar zaprezentuje właśnie 17 listopada, kiedy zagra na dwie gitary ze znanym polskim gitarzystą Arturem Affekiem.

Ponadto w grudniu Amilcar został zaproszony do udziału w koncercie świątecznym dla TVP, podczas gościnnego występu zaprezentuje własną kolędę skomponowaną właśnie na tę okoliczność oraz Silent Night w rytmie samby a to będzie coś nowego , być może na bis zaprezentuje ją i w Falenicy.