CUDOWNY CHŁOPIEC KINA | XAVIER DOLAN na MOJEeKINO | 14-16 maja

CUDOWNY CHŁOPIEC KINA – XAVIER DOLAN to najnowszy cykl mistrzów kina platformie MOJEeKINO od 14 maja!

Przydomek „Enfant chéri”, czyli „Kochane dziecko”, nie jest nadawany bez powodu na słynnym festiwalu w Cannes. Mając zaledwie 32 lat, Xavier Dolan napisał i wyreżyserował osiem uznanych na całym świecie filmów oraz dwa wideoklipy, które łącznie obejrzało ponad dwa miliardy widzów. Dolan je, śpi i oddycha kinem i robił to przez całe swoje życie.

Potrzebujecie czułości? Zapraszamy na przegląd filmów tego cudownego chłopaka!

TO TYLKO KONIEC ŚWIATA https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1148
Grand Prix festiwalu w Cannes i nagroda Jury Ekumenicznego oraz trzy Cezary!
Majstersztyk! Zachwycający, wystylizowany i intensywny, oddający historie bohaterów, ich wspomnienia, smutek, a może i miłość.

TOM https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1155
Nagroda FIPRESCI na MFF w Wenecji!
Z najwyższej półki. Czarująca, artystycznie zdyscyplinowana psychodrama godna Hitchcocka.

NA ZAWSZE LAURENCE https://www.mojeekino.pl/vods/vod.1154
Nagroda Specjalna – Palma 'Queer’ dla filmu pełnometrażowego w Cannes oraz nagroda dla Najlepszej aktorki Suzanne Clément – w sekcji Un Certain RegardTo olbrzymi popis niezwykłego talentu, który udowadnia, że Dolan to twórca, który potrafi tchnąć w każdy kadr inwencję i piękno!

MATTHIAS I MAXIME https://www.mojeekino.pl/vods/vod.855
Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna.