Chłopi: przedpremiera. Reymont i jego czasy – interaktywne wprowadzenie

Co działo się w Europie, i nie tylko,

co było modne i wystawiane w galeriach,

co i jak tańczono, gdy powstawała powieść „Chłopi?

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe widowisko:
Przedpremierę filmu „Chłopi” poprzedzoną interaktywnym wprowadzeniem pt”. Reymont i jego czasy.

Za kulisy życia społeczno-kulturalnego zaprosi Widzów grupa specjalistów i entuzjastów lekcji żywej historii.
Nie zabraknie anegdot i pikantnych szczegółów.

W programie:
Prezentacja epoki oraz pokazy taneczne!

Chętni uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w tematycznych warsztatach.

>>>BILETY <<<

Prowadzący:
Anna Korbolewska, tancerka tańców dawnych
https://www.facebook.com/akorbolewska

Adam Wyszatycki, rekonstruktor historyczny

o filmie:
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny.
To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii.

Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.

Film zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

Muzykę do filmu stworzył wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra stworzył specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.

Serdecznie zapraszamy na piękny wieczór w Stacji!