Błąd systemu/ spotkanie po filmie z psychoterapeutką Ewą Brzóską, 29.01 g.20.30

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu BŁĄD SYSTEMU w reżyserii Nory Fingscheidt, tegoroczny kandydat do Oscara w kategorii NAJLEPSZY FILM MIĘDZYNARDOWY oraz na spotkanie po filmie z psychoterapeutką, Ewą Brzóską, specjalizującą się w psychiatrii dziecięcej.

Kiedy? 29.01 (środa)
O której? g.20.30

O FILMIE:
Ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

GOŚĆ, Mgr. Ewa Brzóska
Jestem psychologiem, psychoterapeutą i psychotraumatologiem, w trakcie certyfikowanego szkolenia w podejściu poznawczo-behawioralnych. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS.

Pracuję, jako psycholog w oddziale psychiatrycznym dzieci i młodzieży w Instytucje Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Odbywałam staże kliniczne i zdobywałam doświadczenie zawodowe w Klinikach w Instytucje Psychiatrii i Neurologii.
Pracuję z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zaburzeniami zachowania i emocji, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami afektywnymi i zaburzeniami funkcjonowania społecznego, po próbach samobójczych oraz w kryzysie.