Balet na ekranie: Kopciuszek wg. choreografii Matthew Bourne’a 15 marca, g.13.15

 

NAKRĘCONY NA ŻYWO W SADLER’S WELLS THEATRE W LONDYNIE

Opis

Kopciuszek wg Matthew Bourne’a, to ekscytująca i bardzo sugestywna historia miłosna , której akcja osadzona jest w Londynie podczas II Wojny Światowej. Uznana na całym świecie interpretacja klasycznej bajki to opowieść o przypadkowym spotkaniu które kończy się magiczną nocą dla Kopciuszka (Ashley Shaw) i pilota RAF (Andrew Monaghan), podczas której tańczą w porywczym uniesieniu , zakochują się w sobie bez pamięci, po czym muszą się rozstać.

Wspaniała obsada widowiska dostarczy widzom niezapomnianych doznań. Mistrz tanecznych choreografii – Matthew Bourne dopracował swój spektakl w każdym szczególe. Kopciuszek w jego wydaniu jest porywający i wzruszający. Widzowie zostają wciągnięci w historię miłosną oprawioną wspaniałą muzyką Sergieja Prokofjewa .

bilety: 25zł normalny/ 20 zł ulgowy

MATTHEW BOURNE to wybitny angielski choreograf , laureat wielu nagród w dziedzinie tańca i musicali. Jest właścicielem tytułu : Najlepsza Reżyseria Musicalowa oraz Najlepszy Choreograf w Wielkiej Brytanii, pięciokrotny zdobywca nagrody Oliviera (uznawanej za najbardziej znaczące brytyjskie wyróżnienie teatralne, jest odpowiednikiem broadwayowskiej Tony Award), jedynym brytyjskim reżyserem z nagrodą Tony Award. Mówi się , że jest artystą najbardziej czującym publiczność. Odznaczony przez Królową za zasługi na rzecz wsparcia i promocji tańca. Bourne jest także uznanym tancerzem . Jego współczesne, nowoczesne interpretacje klasycznych baletów wprost olśniewają swym rozmachem i nowatorstwem: