Balet na ekranie: Giselle

Zapraszamy na kolejny balet w cyklu niedzielnych spotkań ze sztuką w Stacji Falenica – GISELLE w wykonaniu Opery Królewskiej.

👉kiedy? 25 października (niedziela)
👉o której? g. 13.30
Czas trwania: ok. 2h 24′ wraz z antraktem
Bilety: normalny 25zł/ulgowy 20zł
http://ksf.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html…

OPIS:
Najwspanialszy z romantycznych baletów, klasyczna opowieść o zdradzie, nadprzyrodzonych mocach i miłości silniejszej niż śmierć, wyprodukowana przez Petera Wrighta, z choreografią Marcusa Petipa. Wieśniaczka Giselle odkrywa prawdziwą tożsamość swego ukochanego Alberta oraz fakt, że jest obiecany innej. Giselle popełnia samobójstwo. Jej dusza zasila szeregi Wiłów – cieni młodych kobiet, które zginęły przed ślubem. Wszyscy mężczyźni, których te zjawy spotkają na swej drodze, czują przymus tańczenia, aż ujdzie z nich życie. Albert wpada w ich pułapkę. Giselle ratuje go, uwalniając swą duszę spod wpływu Wiłów.
Giselle to klasyczny balet epoki romantycznej. Gdy w 1841 wystawiono go pierwszy raz, zrewolucjonizował świat tańca, a obecnie stanowi kanon klasycznego repertuaru. Na przestrzeni ponad wieku istota tego spektaklu pozostała ta sama w kolejnych jego wersjach. Interpretacja Petera Wrighta dla Baletu Królewskiego opiera się na klasycznej choreografii Mariusa Petipa (inspirującego się z kolei oryginalną choreografią Julesa Perrota i Jeana Coralli z 1841), wystawionej po raz pierwszy w Sankt Petersburgu w 1884.
Obsada: Marianela Nunez, Vadim Muntagirov.
Choreografia: Marius Petipa za Jeanem Corallim i Julesem Perrotem