Akademia liderów 60+ na Stacji

Aktywne uczestnictwo w życiu wspólnoty lokalnej to wyzwanie, przed którymi stają zarówno instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, podmioty prywatne, jak i sami mieszkańcy. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszło wiele miejsc, które współtworzone są przez mieszkańców lub ze znacznym ich udziałem. Wczoraj w kinokawiarni Stacja Falenica wystartował projekt „Obiady dla inteligencji” za który odpowiada Katarzyna Zdzieborska , kobieta-instytucja z TPD Wawer.

Jak sama pisze:
Wygrałam konkurs na projekt dla osób po 60, uzyskałam dofinansowanie Miasta i powstał cykl spotkań pod nieco żartobliwym tytułem Obiady dla Inteligencji. 
Cel prosty: poprawa samopoczucia seniorów i zdobycie dla TPD wolontariuszy. Udało się osiągnąć już po pierwszym spotkaniu jedno i drugie. Ankiety przeprowadzone w 100 % potwierdziły zadowolenie uczestników z projektu. Dla TPD już mamy: anglistę, fizyka i matematyka w jednej osobie, Panią deklarującą chęć pieczenia ciast na imprezy, kierowców chętnych podwozić osoby na spotkania. Wszyscy deklarują chęć uczestnictwa w kolejnej imprezie.

Uwaga: jeszcze jest kilka miejsc na spotkanie 16 listopada Stacja Falenica godz. 15, zgłoszenia na stronie www.tpdwawer.pl