10. MFF Młode Horyzonty w Stacji

W dniach 30 września – 8. października w Stacji odbędzie się 10. edycja Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty.

Już po raz 3. włączamy się w organizację tego wspaniałego święta kina!

Najciekawsze filmy aktorskie, animacje czy dokumenty z całego świata, wyzwalające kreatywność warsztaty, inspirujące spotkania z twórcami (w tym z młodymi aktorami), rozmowy na temat seansów i… dobra zabawa – tym jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. Co roku na przełomie września i października zapraszamy do wielobarwnego świata filmu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsi, nastolatkowie, a także towarzyszący im dorośli. Wspólnie przeżywamy pierwsze seanse, dorastamy i wypływamy na głębokie wody, za horyzont.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w Warszawie, we Wrocławiu oraz kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Podczas naszego wydarzenia dbamy o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi.

Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci.

Przez dziewięć lat mieliśmy przyjemność gościć Was na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci. Również w tym roku miło nam zaprosić Was na kolejną, dziesiątą już edycję naszego wydarzenia, po raz pierwszy jednak pod nową nazwą – Młode Horyzonty. Festiwal rozwija się i ewoluuje, niezmiennie natomiast gwarantujemy szeroki dostęp do wartościowych tytułów, w tym polskich premier.


MFF Młode Horyzonty to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. W trakcie festiwalu prezentujemy bogaty repertuar jakościowych, dostosowanych do wieku produkcji dla najmłodszych. Dodatkowo, w tym roku jeszcze bardziej niż w poprzednich latach rozwijamy tę odsłonę kina, która jest skierowana do nastoletniej widowni.


Od początku działalności festiwalowi przyświeca misja upowszechniania wartościowego kina i uwrażliwiania młodej widowni na jego walory.


CAŁY PROGRAM FESTIWALU OPUBLIKUJEMY 7 WRZEŚNIA, ale już teraz serdecznie zapraszamy Was na tę ekscytującą, filmową przygodę!