Drodzy Widzowie!
Luty rozpoczynamy kilkoma znakomitymi premierami oraz nowym cyklem Krótka Historia Polskiego Kina. Przypomnimy sobie dziesiątkę najważniejszych tytułów powojennego polskiego kina.

AFTERSUN – nie mogliśmy się doczekać tej premiery, bo ten kameralny film jest na ustach wszystkich. Wiele redakcji – m.in. „IndieWire” i „Guardian” – okrzyknęło go mianem filmu roku. Paul Mescal (znany z serialu „Inni ludzie”) otrzymał za swoją kreację pierwszą nominację do Oscara. Partnerująca mu jedenastoletnia debiutantka Frankie Corio również zachwyciła krytyków. Reżyserka Charlotte Wells napisała bardzo osobisty scenariusz, przenosząc nas w lata 90., na wspólne wakacje ojca i córki. Lubimy takie subtelne filmy, które przebijają się do najważniejszych filmowych nagród. Trudno oddać w kilku zdaniach ich wyrafinowanie. To przypadek podobny do „C’mon C’mon”, na pewno Was nie zawiedzie.

Wraz z najlepszymi kinami studyjnymi w całej Polsce zaczynamy nowy cykl KRÓTKA HISTORIA POLSKIEGO KINA. Raz w miesiącu będziemy oglądać klasyki, wybrane przez dyrektora festiwalu w Gdyni Tomasza Kolankiewicza. To dziesiątka filmów, które jego zdaniem wywarły największy wpływ na polską kinematografię lat 50.-80. Być może je już widzieliście, ale pewnie nie w tak dobrej jakości, na dużym kinowym ekranie. Poza tym to są filmy, które się nie starzeją.
Zaczynamy w tę niedzielę, 5 lutego, o godz. 15:00 od POPIOŁU I DIAMENTU Andrzeja Wajdy.
BILETY: 15 zł >>>

PODEJRZANA zdobyła Złotą Palmę za reżyserię w Cannes. Całkowicie zasłużoną, bo to reżyserski i wizualny majstersztyk Chan-wook Parka (twórcy „Oldboya”), który zachwyci nie tylko fanów koreańskiego kina. Detektyw zakochuje się w swojej podejrzanej, a ona mistrzowsko rozgrywa tę grę. W tytułowej roli hipnotyzująca Tang Wei.

A to dosyć zwariowany pomysł – musicie zobaczyć CHORĄ NA SIEBIE („Sick of Myself”), nowy film producentów „Najgorszego człowieka na świecie”. To pełna zabawnych złośliwości satyra na potrzebę sławy. Signe i Thomas tworzą niezdrowy związek. Sytuacja pogarsza się, gdy on osiąga niespodziewany sukces. Zdesperowana Signe zrobi wszystko, by przekierować na siebie uwagę. Jak pisze Jakub Demiańczuk: „Kristoffer Borgli połączył czarną komedię z bezlitosną społeczną satyrą (i szczyptą estetyki z filmów Cronenberga), przy okazji celnie nabijając się ze świata sztuki, mody i goniących za sensacją mediów.”

Dla młodych widzów mamy w ten weekend aż dwie premiery: PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW (rozgrywającą się wysoko w Himalajach wzruszającą historię przyjaźni osieroconego chłopca i małego tygryska) oraz najnowszą część kultowej serii – BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. TAJEMNICA SKORPIONA. Nie zapominajcie też o sobotnim Rodzinnym Poranku Filmowym dla maluchów (o godz. 11:00, bilety kupicie przed seansem lub zarezerwujecie telefonicznie: 530 882 809).
Zaglądajcie do naszej wirtualnej sali MOJEEKINO.PL, gdzie trafia wiele filmów pokazywanych na naszych ekranach. Można tam teraz zobaczyć m.in. IO Jerzego Skolimowskiego i IDĘ Pawła Pawlikowskiego. Pamiętajcie, żeby kupując bilet, wybrać nasze kino. W ten sposób nas wspieracie.

A JUŻ ZA TYDZIEŃ…
10.02 – DUCHY INISHERIN

Pytaliście nas, czy zagramy ten film, bo po kolei zdobywa ważne laury – Złote Globy (m.in. za scenariusz i główną rolę męską Colina Farrella) i nominacje do Oscarów we wszystkich najważniejszych kategoriach. Fani Martina McDonagha – twórcy „Trzech billboardów za Ebbing, Missouri” – aż pięć lat czekali na jego nowy film. To opowieść o losach dwójki przyjaciół, którzy znają się od kołyski: Pádraica (Colin Farrell) i Colma (Brendan Gleeson). Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Nie zdradzimy nic więcej, to trzeba zobaczyć!