Drodzy Widzowie!
Nasza długo oczekiwana premiera tygodnia to „Niebezpieczni dżentelmeni” – Zakopane początku XX wieku, znakomita obsada i świetna zabawa – czego chcieć więcej?! Dla młodych widzów mamy Weekend Detektywistyczny Lassego i Mai, a dla dziadków zniżki na bilety z okazji ich święta.

Porównywany do „Kac Vegas”, czy „Bękartów wojny” brawurowy debiut Macieja Kowalskiego zdobywa serca krytyków, którzy nie szczędzą mu pochwał. Trudno się dziwić, bo NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI mają wiele znakomitych składowych. Tomasz Kot jako Tadeusz Boy-Żeleński, Marcin Dorociński – Stanisław Ignacy Witkiewicz, Andrzej Seweryn – Joseph Conrad i Wojciech Mencwaldowski – Bronisław Malinowski. Tętniące życiem Zakopane 1914 roku.
Cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów.

Z okazji zbliżającej się premiery „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Tajemnicy Skorpiona” przygotowaliśmy dla Was WEEKEND DETEKTYWISTYCZNY – maraton filmowy z seansami wszystkich tytułów z tej kultowej już serii. Przedpremierowy pokaz „Tajemnicy Skorpiona” też oczywiście będzie oraz książki do zdobycia (koniecznie poproście o książkę na barze!).
Dla młodych widzów mamy też, jak co tydzień w sobotę o godz. 11:00, RODZINNY PORANEK FILMOWY oraz na małej sali premierę ŚWIATA BUSTERA – do każdego biletu dokładamy pudełko kredek! Nie zapominajmy też o tym charyzmatycznym kocie…

Panie i Panowie, przed Wami ZADZIWIAJĄCY KOT MAURYCY! Na podstawie powieści Terry’ego Pratchetta, z głosem Piotra Adamczyka. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą.

W styczniu mija 30 lat od pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji zapraszamy na FENOMEN – pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii Orkiestry. Pokaz już w najbliższą niedzielę, o godz. 16:00. W ten weekend stanie też już u nas puszka Orkiestry (tegoroczny wielki finał WOŚP za tydzień – 29 stycznia).

Bardzo czekaliśmy też na GODLAND, który zdobył znakomite recenzje na festiwalu w Cannes. Malarskie obrazy Islandii końca XIX wieku i pasjonująca historia: przez zimne strumienie, nagie skały i szmaragdowe mchy zmierza ku nowej parafii luterański ksiądz Lucas. Młodemu Duńczykowi towarzyszy lokalny przewodnik Ragnar. Od początku ich relacja pełna jest napięć, ponieważ kapłan ma misję i pasję kolonizatora, którym starzec uparcie się przeciwstawia.

Kochamy naszych dziadków i chętnie wspólnie z nimi chodzimy do kina. Dlatego w weekend, w który przypada ich święto, proponujemy bilety dla Waszych babć i dziadków na wszystkie seanse w specjalnej cenie – 15 zł. Powiedzcie w kasie hasło DLA BABCI / DLA DZIADKA albo kupując dla nich bilety online zaznaczcie opcję DZIEŃ BABCI I DZIADKA.
Zaglądajcie do naszej wirtualnej sali MOJEEKINO.PL, gdzie trafia wiele filmów pokazywanych na naszych ekranach. Pamiętajcie, żeby kupując bilet, wybrać nasze kino. W ten sposób nas wspieracie.

DUŻO SIĘ DZIEJE,
DLATEGO ZAPISZCIE W KALENDARZACH…
We wtorek, 24 stycznia, o godz. 20:00 zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu STACJA ROZWÓJ, połączony z dyskusją z psychoterapeutką Sylwią Wojtysiak z Centrum Zdrowia i Rozwoju „Silva Rerum”. Film jest punktem wyjścia, a kierunek rozmowy wyznaczacie sami. Zobaczymy polski film „Na twoim miejscu”, w którym Kaśka i Krzysiek, para na granicy rozwodu, zamienia się ciałami. Teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Co z tego wyniknie?

W środę, 25 stycznia, o godz. 18:30 premiera znakomitej publikacji, bardzo ważnej dla linii otwockiej. W dodatku dostępnej za darmo. ARCHITEKTURA DREWNIANA WARSZAWY to poradnik dobrych praktyk architektonicznych – pozycja nie tylko dla tych, którzy mierzą się z remontem drewnianego domu, ale dla wszystkich, którzy taką architekturą się interesują. Przyjdźcie w środę po papierowy egzemplarz książki, korzystajcie też z niej online…
W spotkaniu wezmą udział autorzy książki Iwona Bartnik i Hubert Kosiniec oraz Michał Krasucki, dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, prowadzenie: Anna Łazar. Publikacja powstała dzięki staraniom Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Badawczych i Konserwatorskich oraz wsparciu m.st. Warszawy.