
Fundacja otoKultura.org i Kinokawiarnia Stacja Falenica zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji darmowych warsztatów filmowych dla młodzieży „Róbmy filmy!”.
„Róbmy filmy!” to warsztaty z teorii i realizacji filmowej, w których młodzież uczestniczy w zajęciach z profesjonalnymi filmowcami, a następnie – pod ich okiem – realizuje własne reportaże filmowe.
Warsztaty odbędą się w dniach 17-28.08. Będą składały się z dwóch etapów.
W pierwszym – teoretycznym – uczestnicy wezmą udział w wykładach oraz ćwiczeniach z podstawowych elementów filmowego rzemiosła, takich jak montaż, scenariusz, zdjęcia, udźwiękowienie.
Zajęcia poprowadzą zawodowi filmowcy. Pod ich opieką odbędzie się również drugi etap warsztatów.
W drugim etapie młodzi filmowcy zostaną podzieleni na trzy zespoły. Zadaniem każdego z zespołów będzie stworzenie krótkometrażowego filmu dokumentalnego (reportażu) opowiadającego o bohaterze, miejscu lub wydarzeniu związanym z dzielnicą Wawer. Będzie to intensywny czas pracy – zarówno dla uczestników, jak i dla opiekunów – w którym pracować będziemy codziennie przez minimum sześć godzin.
Filmy zrealizowane w trakcie warsztatów zostaną wyświetlone w kinie Stacja Falenica.
Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku 12-16 lat
Rozmowy rekrutacyjne odbędą się online 25.07 i 1.08 od godz. 12.00.
W celu umówienia się na rozmowę rekrutacyjną i w każdej innej sprawie prosimy o kontakt:
537 579 379 – Natalia Nowakowska
Projekt finansowany ze środków Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy.
****
Filmy zrealizowane podczas poprzedniej edycji warsztatów można obejrzeć na YT:
ŚWIDERMAJER MOVIE – opowiada o nadświdrzańskiej architekturze letniskowej, czyli popularnych świdermajerach. Bohaterowie – architekci, historycy oraz mieszkańcy linii otwockiej – przybliżają kontekst historyczny powstania obiketów, ich zmieniające się na przestrzeni lat przeznaczenia, a także architekturę współczesną, inspirującą się dawnym świdermajerem.
https://www.youtube.com/watch?v=4ecyPzE41RE
KINO SZPAK – okno na świat – reportaż o dawnym, falenickim kinie Szpak, mieszczącym się w budynku między strażą pożarną a bocznicą kolejową. Dzięki wspomnieniom mieszkańców Falenicy oraz lokalnych historyków, udaje się stworzyć opis miejsca integrującego lokalną społeczność i dającego jej tytułowe „okno na świat”.
https://www.youtube.com/watch?v=k5bCEZJZYkA
CHŁOPAKI Z FALENICY – opowiada o klubie piłkarskim Hutnik Falenica, który istniał w latach 1945-2010, wychowując pokolenia falenickiej młodzieży. W 2010 roku, w wyniku przejęcia gruntów, klub stracił boisko i – wkrótce po tym – przestał istnieć. Dziś, miejsce dawnego boiska, zajmuje parking samochodowy, a Falenica została bez klubu.