Drodzy Widzowie!
Kto nie chciałby zobaczyć jak działa kino od środka, zajrzeć do kabiny projekcyjnej, podejrzeć pracę osób obsługujących seans filmowy?
Z okazji Dnia Dziecka otwieramy podwoje Stacji i zapraszamy na oprowadzanie po naszym kinie. W programie mamy quizy z nagrodami, ciekawostki i nie tylko.
Zapraszamy w sobotę 3 czerwca.
Oprowadzenie odbędzie się w II turach, o godz. 11:00 i 13:15.
Do waszej dyspozycji będzie także ogródek (polecamy hamaki:)), a w kawiarni mamy pyszne lody i orzeźwiające lemoniady.
Zaś w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 15:30 zapraszamy na wydarzenie dla trochę starszych widzów.
W ramach projektu Krótka Historia Polskiego Kina zobaczymy jedno z najważniejszych dzieł szkoły polskiej i rolę życia Bogumiła Kobieli, ZEZOWATE SZCZĘŚCIE w reż. Andrzeja Munka. Seans będzie poprzedzony krótką wideoprelekcją kuratora cyklu Tomasza Kolankiewicza. Bilety w specjalnej cenie 15 zł, dostępne tutaj: >>>BILETY
Andrzej Munk dowiódł Zezowatym szczęściem swoich wybitnych umiejętności w dziedzinie komedii, a tym samym istnienia komediowego nurtu szkoły polskiej. Mozaika stylów i poetyk, od komedii niemej, przez groteskę, tragikomedię, film wojenny i powiastkę filozoficzną, stanowi odautorską sugestię, że pechowy bohater jest sterowany przez siły potężniejsze od niego. Ucieczka od wolności jest właściwie ucieczką od ducha czasów. Film powstał według scenariusza Jerzego Stefana Stawińskiego, czołowego scenarzysty szkoły polskiej, autora opowiadania Sześć wcieleń Jana Piszczyka (1959).
A jakie premiery przed nami?
24 GODZINY (reż. Juan Diego Botto) z Penelope Cruz. Przejmująca opowieść o tym, jak kryzys ekonomiczny wpływa na relacje międzyludzkie.
HOURIA. Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.
OSIEM GÓR (reż. Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch)
Najnowszy film twórcy „Mojego pięknego syna”, to ekranizacja bestsellerowej powieść Paola Cognettiego. Jednak sercem opowieści jest uchwycona z wrażliwością obrazów Terrence’a Malicka relacja człowieka z przepiękną, majestatyczną i nieposkromioną naturą.
Jakich wydarzeń specjalnych możecie się spodziewać w najbliższym czasie u nas?
W niedzielę 11 czerwca, godz. 15:30 obejrzymy kolejny film w ramach cyklu 100 lat Warner Bros, a będzie to BONNIE I CLYDE, w reżyserii Arthura Pena z 1967 r. Zmieniający paradygmaty klasyk amerykańskiego kina, którego siła rażenia nadal odbija się w filmach sensacyjnych, dziesiątki lat po premierze.
(zdjęcie pochodzi z Faceboka Tomasza Kudłacza, https://www.facebook.com/praktykaporuszenia)
17 czerwca o godz. 17:00 zapraszamy was także na wydarzenie specjalne połączone z pokazem filmu HOURIA pt. Czy taniec może leczyć, które poprowadzi Tomasz Kudłacz, pedagog, andragog, tancerz, choreograf, trener regulacji emocji poprzez ciało.
W trakcie spotkania dowiecie się czym jest psychoterapia, terapia tańcem i ruchem oraz choreoterapia. Posłuchacie o historii tańca jako narzędzia zmiany. Poznacie podstawowe czynniki leczące, takie jakie m.in synchronia, rytm, witalizacja. Zwrócicie uwagę na swoje ciało i oddech w relacji ze sobą w przestrzeni z innymi. Doświadczycie kreatywnego ruchu…
Zaglądajcie też do naszej wirtualnej sali MOJEEKINO.PL, gdzie trafia wiele filmów pokazywanych na naszych ekranach. Pamiętajcie, żeby kupując bilet, wybrać nasze kino.
W ten sposób nas wspieracie.
Do zobaczenia w Stacji!