Festiwal Młode Horyzonty

Drodzy Widzowie, Widzki!

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem zbliżającego się tygodnia będzie w Stacji 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzont

który odbędzie się w dniach 30.09-8.10. To wyjątkowe święto kina dziecięcego i młodzieżowego zagości w naszym kinie już po raz 3 i mamy nadzieję, że i tym razem okaże się wspaniałą okazją dla Was do zapoznania się najlepszymi, wyselekcjowanymi, wartościowymi, nowatorskimi filmami dla młodej widowni.

PROGRAM I BILETY, KLIK

Młodzi widzowie i młode widzki będą mogły głosować na swoje ulubione filmy, które zostały zakwalifikowane do konkursu głównego.

Będą to:

Pati i klątwa Posejdona, >>>bilety <<<

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka, >>>bilety<<<

Nelly Rap i sekret mrocznego lasu, >>>bilety<<<

Mama Mu na gwiazdkę, >>>bilety<<<

Sea Sparkle, >>>bilety<<<

Wielka przygoda Niny, >>>bilety<<<

Dziewczyńskie historie, >>>bilety<<<

Katak. Podwodna przygoda, >>>bilety<<<

Cały program festiwalu znajdą Państwo tu: PROGRAM


Gorąco zapraszamy na PREMIERY w Stacji


premiera: DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR


6-krotnego zdobywcę nagród na Festiwalu Filmowym w Gdyni, czyli DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR, w reż. Jana Holoubka z jakubem Gierszałem w roli tajnego agenta Hansa Steinera. Film przenosi nas w lata 70. i 80. XX w., za żelazną kurtynę, a inspiracją do jego powstania były prawdziwe historie polskich agentów specjalnych PRL, którzy kradli cudzą tożsamość, budując na tym fałszywe relacje i swoją karierę szpiegowską. >>>BILETY<<<


premiera: WOJNY JEDNOROŻCÓW


Wojny jednorożców

Brutalna, krwawa, absurdalna satyra o końcu cywilizacji to animowany obraz WOJNY JEDNOROŻCÓW.

>>>BILETY<<<

Alberto Vázquez, hiszpański grafik i reżyser w swojej animacji dla dorosłych stawia jednocześnie najbardziej kontrowersyjne, jak i te najbardziej podstawowe pytania.

„Wojny jednorożców” to dychotomiczny obraz – świata podzielonego, naznaczonego konfliktem. Kapłani i wojskowi angażują misie w konflikt z jednorożcami o magiczny las. Wojna w samonapędzającej się spirali okrucieństwa szybko przeistacza się w psychodeliczny koszmar i podróż do kolorowego jądra ciemności, podczas której większe zło zawsze wypiera mniejsze zło. Moralne refleksje zapisano nie tylko w dialogach, stylizacji językowej, ale także groteskowej formule całego świata. Cukierkowo-pastelowa kolorystka jest bowiem nasycona krwią, rozpadem i śmiercią. Bardzo unikatowe doświadczenie. Kino wyszukane i niejednoznaczne. (źródło)


premiera: NENEH: GWIAZDA BALETU


NENEH: GWIAZDA BALETU (reż. Ramzi Ben Sliman) to propozycja dla dzieci z klas 4-6 i 7-8.

Opowiada o utalentowane 12-letniej Neneh, która trafia do elitarnej szkoły baletowej Opery Paryskiej. Pomimo entuzjazmu, będzie musiała dużo ciężej ćwiczyć, aby się tam odnaleźć i zyskać przychylność dyrektor szkoły.

Film rekomendowany przez Zespół Edukatorów Filmowych, którzy tak piszą o nim w swojej rekomendacji:

Na pierwszy rzut oka film Neneh: gwiazda baletu może wydawać się propozycją dla młodszych widzów. I można go z nimi oglądać i potem porozmawiać o tym, jak skomplikowane bywają relacje z rówieśnikami; jakie wsparcie mogą dać rodzina i przyjaciele, szczególnie wtedy, gdy dzieci napotykają poważne przeszkody na swojej drodze po sukces (…) Jednak ta francuska produkcja nadaje się przede wszystkim dla starszych widzów, od VI klasy szkoły podstawowej, ponieważ dotyka również  bardzo wielu złożonych aspektów, które mogą umknąć młodszym odbiorcom. Pojawia się tu np. temat różnic klasowych, szczególnie widocznych w zaprezentowanym na ekranie francuskim społeczeństwie. W filmie widać wyraźny kontrast pomiędzy czarnoskórymi krewnymi Neneh, pracującymi na niskich stanowiskach i mieszkającymi w wielkim blokowisku, a białymi nauczycielami szkoły baletowej – wyniosłymi, eleganckimi, mieszkającymi w centrum Paryża. To zestawienie dwóch różniących się od siebie grup może być ciekawym punktem wyjścia do dyskusji o postkolonialnych społeczeństwach, podziałach społecznych, stereotypizacji czy dyskryminacji, wykluczeniu i nietolerancji społecznej (…). Całość rekomendacji tutaj


NA ZAWSZE MELOMANI – POKAZ PRZEDPREMIEROWY


Z okazji Polskiego Dnia Muzyki zapraszamy Was na opowieść o nieskrępowanej wolności wypełnioną porywającą muzyką jazzową. Film NA ZAWSZE MELOMANI obejrzymy przedpremierowo w niedzielę, 1 października, o godz. 17:15. >>>BILETY<<<


CHŁOPI: PRZEDPREMIERA


Zapraszamy Państwa na wyjątkowe widowisko:
Przedpremierę filmu CHŁOPI poprzedzoną interaktywnym wprowadzeniem pt. Reymont i jego czasy.

>>>BILETY<<<

Podczas wydarzenia dowiemy się:

Co działo się w Europie, i nie tylko, co było modne i wystawiane w galeriach, co i jak tańczono, gdy powstawała powieść „Chłopi”.

Za kulisy życia społeczno-kulturalnego zaprosi Widzów grupa specjalistów i entuzjastów lekcji żywej historii.
Nie zabraknie anegdot i pikantnych szczegółów.

W programie:
Prezentacja epoki oraz pokazy taneczne! Chętni uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w tematycznych warsztatach.


EDUKACJA FILMOWA 


Nasze kino bierze udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Realizujemy poniższe cykle filmowe:

Przedszkole: Poznajemy emocje
Klasy 1-3: Filmowe podróże
Klasy 4-6: Młodzi w obiektywie
Klasy 7-8: Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty
Szkoła ponadpodstawowa: Maturalne motywy w filmie i literaturze

W ramach cyklu dzieci i ich opiekunowie mogą obejrzeć 7 filmów w terminie październik-kwiecień. Ze szczegółami programu i harmonogramem można zapoznać się TUTAJ.

Kontakt do koordynatorki programu:

Magdalena Mróz, tel.: 531 534 536, e-mail: magda.mroz@stacjafalenica.pl

Zapraszamy do zapisywania się na cały film, jak i na pojedyncze pokazy.


WYPRZEDAŻ STOŁÓW I KRZESEŁ ZE STACJI


Nasza duża sala kinowa zmieniła się w wyniku remontu i serdecznie zapraszamy do odwiedzin i sprawdzenia „na własnej skórze” czy zmiany są korzystne (ps. według nas TAK).

Po remoncie zostały nam kwadratowe drewniane stoły i czarne wysokie fotele. Chcemy się ich pozbyć. TUTAJ możecie dowiedzieć się o szczegółach wyprzedaży. Dzięki Wam możemy odzyskać chociaż część kosztów włożonych w remont ♥


STACJA PO REMONCIE


Mamy, oczywiście nadzieję, że odwiedzicie nas niebawem, ale dla tych, którzy jeszcze się wahają, przesyłamy kilka kadrów z odświeżonej Stacji Falenica.

Zapraszamy serdecznie do nowych wnętrz. Magda, Paulina, Ewa i Kinga.


MOJEEKINO.PL


Zaglądajcie też do naszej wirtualnej sali MOJEEKINO.PL, gdzie trafia wiele filmów pokazywanych na naszych ekranach. Pamiętajcie, żeby kupując bilet, wybrać nasze kino. W ten sposób nas wspieracie.


Niech żyją kina studyjne!