Winny czy niewinny

Czas trwania: 99 min.
Reżyseria: Louis Garrel
Premiera: 23 czerwca

Miłość nie zna granic. To przekonanie, które towarzyszy sześćdziesięcioletniej Sylvie (Anouk Grinberg), kiedy zakochuje się w Michelu (Roschdy Zem), drobnym przestępcy mającym wkrótce wyjść z więzienia. Ku wyraźnemu niezadowoleniu syna kobiety (w tej roli reżyser i scenarzysta Louis Garrel) para poważnie planuje wspólną przyszłość.

Abel nie podziela optymizmu matki. Jest przekonany, że Michel prędzej czy później wróci do starych nawyków, i chce oszczędzić kobiecie kolejnych rozczarowań. Obmyśla plan, który ma sprawić, że pozna ona gorzką prawdę o swoim wybranku. Abel, z pomocą najlepszej przyjaciółki Clémence (Noémie Merlant), rozpoczyna śledztwo mające na celu przyłapanie mężczyzny na gorącym uczynku, a tym samym zdyskredytowanie go w oczach Sylvie. A co jeśli Abel nie ma racji i to właśnie on będzie musiał zmienić zdanie?

Nagrodzona dwoma Cezarami francuska komedia w gwiazdorskiej obsadzie, to przezabawna historia kryminalna, inspirowana przeżyciami samego Louisa Garrela, reżysera filmu. To opowieść o tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości oraz rodziny.

Nagrody i festiwale:

2023 – Cezary – Najlepszy oryginalny scenariusz, Najlepsza aktorka drugoplanowa (Noémie Merlant); nominacje – Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepszy aktor (Louis Garrel), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Anouk Grinberg), Najlepszy aktor drugoplanowy (Roschdy Zem), Najlepszy montaż, Najlepsza muzyka, Najlepszy dźwięk, Najlepsze kostiumy
2022 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Francuskojęzycznych w Namur – Najlepszy scenariusz 2022 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes
2022 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastián
2022 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Zurychu
2022 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Jerozolimie
2022 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rzymie
2022 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Filadelfii
2022 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bergen

Dostępne terminy