Trzy tysiące lat tęsknoty – Kinokawiarnia Stacja Falenica

Trzy tysiące lat tęsknoty

Czas trwania: 108 min
Reżyseria: George Miller
Premiera: 9 września

Spektakularna i zwariowana baśń dla dorosłych z Tildą Swinton w roli głównej, w reżyserii George’a Millera, twórcy „Mad Maxa”. Dżin uwolniony z butelki przekonuje ją do tego, że miłości zawsze warto dać szansę.

Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć.

Mimo tego, a może właśnie dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym, że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć.

Dżin jednak nie daje za wygraną. Aby zachęcić ją do wypowiedzenia życzenia opowiada jej niesłychane historie ze swojej przeszłości. W końcu Alithea decyduje się wypowiedzieć życzenie, które zaskoczy zarówno dżina jak i ją samą.

Dostępne terminy