Rodzinny Poranek Filmowy – tydzień 28

Czas trwania: 35 min.
Reżyseria:
Premiera:

Po seansie zapraszamy na wspólne warsztaty twórcze.

NARTY (seria WIERSZYKI DOMOWE)

„Co robią narty w piwnicy, powiem wam w tajemnicy” . Chłopiec z Tatą wyjeżdża na letnią wycieczkę rowerową, gdy tymczasem w piwnicy nudzą się dwie narty. Jedna rozpamiętuje wspaniałe zimowe szusy, druga śni o leniwym życiu poza miastem… w roli beztroskiej sztachety w wiejskim płocie. Tak się składa, że nasi bohaterowie przyjeżdżają w pobliżu…

ŚNIEŻNE WOJNY (seria MAMI FATALE)

Nadchodzi zima. Bohaterowie radośnie bawią się w śniegu. Lepią bałwana, który magicznym sposobem (dzięki nieznanej roślinie, którą Prosię użyło zamiast zwyczajnej marchewki) – ożywa. Śniegowy bałwan bez ustanku ciska w bohaterów śnieżne kule. Ciekawe jak zasmakuje mu ostre gazpacho Mami Fatale?

ŚNIEŻYCA (seria ŻUBR POMPIK)

Wszystkie żubry wróciły ze swoich wędrówek na żubrzą polanę, a temperatura znacząco spadła. To
znak, że nadchodzi zima. Polinka, która nigdy jeszcze nie widziała zimy, zaczyna bać się tej nieznanej pory roku. Gdy w końcu spada pierwszy śnieg, tato Pomruk zaczyna uczyć córkę brykania w
zaspach, zaś Pompik z mamą Poradą oglądają śnieżynki i tropią zwierzęta po śladach zostawionych na śniegu. Szybko okazuje się, że zima wcale nie jest taka zła.

HIP-HIP HURRA (Kto ukradł Słońce? s. II, odc. 11)

Żyrafa Róża spostrzega podczas malowania w plenerze, że słońce świeci krócej. Hip-Hip i Hurra otwierają śledztwo, aby dowiedzieć się, dlaczego w zimie słońce zachodzi szybciej. (w tle Święta).

Dostępne terminy