Rodzinny Poranek Filmowy – tydzień 25

Czas trwania: 30 min.
Reżyseria:
Premiera:

Po seansie zapraszamy na twórcze warsztaty plastyczne.

Toru Superlis (Kolekcjoner, s. I, odc. 7, 7,5 min) Kura Zoja odkopała skarb, który ukryła podczas zabawy w piratów. Ciiiiii… Nie można o tym głośno mówić, bo niechcący można zwabić króla zbieraczy –Kolekcjonera. Jeżeli coś jest cenne dla Ciebie, Kolekcjoner może Ci to skraść. Zoja jest przekonana, że jej skarbu nikt nie zabierze, ale jeż Fenio uważa inaczej. Próbuje hipnozą przekonać ją, żeby oddała zdobycz.

Pamiętnik Florki (Skarby, s. I, odc. 3, 11 min) Florka wraz z koszatniczkami wyrusza na wyprawę po skarb, jednak szybko okazuje się, że nie ma między nimi zgody, czego konkretnie będą poszukiwać: monet, pierścionka, czy skarbu Templariuszy? Różnica zdań doprowadza do kłótni w wyniku której koszatniczka Michalina, twierdząc że ona to właściwie już ma swój skarb, postanawia wrócić do domu. Zaciekawione przyjaciółki podążają za nią i przekonują Michalinę, aby pokazała im znalezisko. Gdy koszatniczka otwiera pudełko ze swoimi skarbami, Florka, Celestyna i Albertyna wyśmiewają znajdujące się w nim przedmioty i nazywają je śmieciami. Ryjówka szybko orientuje się, jak dużą przykrość sprawiła przyjaciółce i postanawia ją przeprosić. Wtedy Michalina opowiada jej historię każdego przedmiotu z pudełka: kawałka fartucha ukochanej babci, muszli znad morza, papierka po cukierku z urodzin ryjówki, dzięki czemu Florka już rozumie, dlaczego każdy z nich to najprawdziwszy skarb.

Hip-Hip Hurra (Gdzie rosną perły?, s. I, odc. 13, 13 min) Sroka zatrudnia dwójkę detektywów do odnalezienia perły, która wypadła jej z dzioba w czasie lotu. Podejrzaną została Panna Małż. Hip-Hip i Hurra postanawiają ją przekonać by pokazała co ukrywa. W międzyczasie Hipopotam gubi prezent urodzinowy dla Żyrafy Róży i jest bardzo zdołowany tym faktem.

Dostępne terminy