Rodzinny Poranek Filmowy – tydzień 22

Czas trwania: 35 min.
Reżyseria:
Premiera:

Przedszkolaki (Pies pana Benka, s. II, odc. 13, 4 min)

Przedszkolaki bawią się w ogródku. Dorotka i Basia bawią się w domku dla dzieci. Nagle słychać szczekanie psa. Dziewczynki dochodzą do płotu sąsiada Benka i zaprzyjaźniają się ze szczeniakiem. Sąsiad odwołuje pieska, wymachuje groźnie rękami. Szczeniaczek boi się pana Benka i ucieka do dziewczynek. Na pomoc nadchodzą pozostałe przedszkolaki, Pani i Pan Woźny. Pan Benek łagodnieje i pozwala wybrać pieskowi: miska i buda, albo dzieci. Szczeniak wybiera przedszkolaki. Na koniec piesek robi kupkę.

Agatka (Agatka i akwarium, s. II, odc. 2, 10 min)

Agatka postanowiła zostać hodowcą rybek. Zakupiła akwarium, rybki i pokarm dla nich, a nawet ślimaka. Obecność nowych zwierzątek bardzo absorbuje dziewczynkę. Gdy rybki znikają, Agatka musi przeprowadzić śledztwo.

Hip-Hip Hurra (Smacznego Adelko, s. I, odc, 11, 13 min)

Listonoszka Kangurzyca Kinga ma dylemat. Jej ulubiony kwiatek Adelka ciągle zmienia położenia listków – jak to wyjaśnić? Hip-Hip, Hurra i Mrówka Misia postanawiają rozwiązać zagadkę, jednak sprawę utrudnia Hurra, który szalenie zakochał się w Kindze.

Opowiadania z piaskownicy (Ślimaki, s. I, odc. 13, 5 min)

Tomek postanawia hodować ślimaki. Jak się szybko przekonuje nie jest to proste zajęcie, a dla zwierzątek możliwe, że bardzo kłopotliwe.

Dostępne terminy