Rodzinny Poranek Filmowy 2/2024

Czas trwania: 80 min.
Reżyseria:
Premiera: 16 marca

Odcinki, które obejrzymy w ramach sobotniego poranka to:

Żubr Pompik s. I, odc. 6 „Zapach wiosny

Pompik zachwyca się zapachem wiosny. Jednak JAK pachnie wiosna? Dla mamusi wiosna to zapach kwiatów, dla tatusia – zapach jedzenia, pierwszych ziół. Jednak dla Pompika wiosna pachnie zupełnie inaczej. Żubr wyrusza więc na poszukiwanie źródła zapachu, który czuje w nozdrzach. Po drodze spotyka wiewiórkę, dla której wiosna to zapach żywicy i świeżej kory; borsuka, dla którego wiosna to woń rozmarzającej ziemi. Z kolei dla wilka wiosna pachnie jak świeżo wysprzątana nora. Może zapach wiosny, który czuje Pompik, to wszystkie te zapachy razem? Ta myśl Polinki bardzo żubrzykowi się podoba.

Żubr Pompik s. I, odc. 7 „Smaki”

Pompik ma już dość jedzenia siana, które stanowiło jego pokarm przez całą zimę. Ponieważ wiosna dopiero się zaczęła, potrzeba czasu, aby urosły trawa i zioła, które urozmaicą jadłospis Pompika. Żubr zaczyna się zastanawiać, co jedzą inne zwierzęta i wraz z Polinką wyrusza na leśną degustację: borsuk częstuje żubry dżdżownicą, swoim przysmakiem, a tchórz proponuje im świeżą żabę. Żaden z nowych
pokarmów nie zyskuje uznania żubrów, które wspólnie dochodzą do wniosku, że siano wcale nie jest takie złe.

Przytul mnie s. II, odc. 10 „Wiosenne porządki”

Pierwszego dnia wiosny misie z radością rozpoczynają wiosenne porządki, jednak w miarę spiętrzania się prac do wykonania postanawiają znaleźć inne rozwiązanie.

Przedszkolaki s. I, odc. 10 „Wiosenne porządki”

Jaś grabi ostatnie opadłe liście, Dorotka zbiera do ogrodowej torby ścięte przez woźnego zwiędłe kwiaty. Jedynie Grześ nie ma ochoty na porządki, rozrabia jak „pirat”. Woźny zwołuje dzieci wokół dziwnej skrzyni, rzekomo ze skarbem. Dzieci poznają działanie kompostu.

Toru Superlis s. I, odc. 10 „Drzewiec”

Kura Zoja postanowiła pobić rekord Superlisicy, która posadziła kiedyś tysiąc drzew. Tylko
dlaczego po 5 sekundach od zasadzenia nic jeszcze nie wyrosło? Trzeba zapytać o to najlepszego specjalistę od drzew – Drzewca. Tylko najpierw warto byłoby go znaleźć. Ale jak? Zoja i dzik Bunio wzywają Toru Superlisa, który akurat ma przy sobie kolekcjonerski dodatek do komiksu o Superlisicy poświęcony Drzewcowi…

Po seansie zapraszamy do udziału w twórczych warsztatach pod okiem animatorki.

Dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Dostępne terminy