Rodzinny Poranek Filmowy 07/2024

Czas trwania: 80 min.
Reżyseria: Anna Dudek, Jacek Adamczak, Zbigniew Kotecki
Premiera: 4 maja

Kontynuujemy przygodę z Bajkami i baśniami polskimi.

Po seansie zapraszamy do wspólnej zabawy twórczej na scenie!

Smok Wawelski

W grodzie Króla Kraka czas upływa spokojnie i szczęśliwie aż do czasu, gdy dwaj niesforni chłopcy, Smykałka i Cholewka, przez przypadek powodują, że w grodzie pojawia się smok. Smok jest ciągle głodny. Pustoszy miasto i okolicę. Po niepowodzeniu rycerzy w walce ze smokiem, Król Krak zwołuje naradę. Nikt nie ma jednak pomysłu, jak pozbyć się smoka. Sprawcy nieszczęścia, Smykałka i Cholewka w końcu uwalniają gród od smoka i zostają bohaterami.

O kowalu i diable

Pewien Starosta prowadzi hulaszcze i grabieżcze życie. Na swoim terenie stanowi własne prawa. Czuje tylko respekt przed Wojtkiem z rodziny Kowali, który wszystkim pomaga, radzi, a najważniejsze, więzi na wierzbie okoliczne diabły, diabliki i różnego autoramentu chochliki. Starosta, jak tylko może, unika spotkania z Kowalem. A że złota ciągle mu mało zawiera pakt z diabłem Borutą. Nie dotrzymuje jednak warunków umowy i diabeł szuka pomocy u Kowala. Wspólnie przygotowują podstęp. Starosta zostaje wtrącony do więzienia. Kowal uwalnia wszystkie diabły. Oczywiście pod warunkiem, że już nigdy więcej nie pojawią się w okolicy.

Dwanaście miesięcy

Zuzia mieszka z Macochą i jej córką Rózią. Pracuje ciężko od świtu do nocy. Macocha jednak postanawia pozbyć się jej z domu i wysyła Zuzię zimą do lasu po fiołki i poziomki. Na polanie w lesie Zuzia poznaje Dwanaście Miesięcy. Grudzień spełnia jej prośbę i ku zdziwieniu Macochy, Zuzia wraca do domu z fiołkami i poziomkami. Macocha wysyła Zuzię po złoto. Kiedy Zuzia przynosi złoto, postanawia, że następnym razem Rózia pójdzie do braci Miesięcy i przyniesie jeszcze więcej złota. Rózia obraża Grudnia i jego braci. Chciwość Macochy i jej córki zostają ukarane. Chrust od Grudnia zamienia się w węże. Macocha i Rózia uciekają, a Zuzia sama zaczyna gospodarzyć w ojcowej chacie.

Dostępne terminy