Rodzinny Ogródek Filmowy 4

Czas trwania:
Reżyseria:
Premiera:

Szmatkowe Królestwo „Piknik” – Księżniczka Bianka I Chomik Albert mieszkają w Szmatkowym Królestwie, gdzie wszystko zrobione jest ze skrawków materiału. Są dziećmi w wieku przedszkolnym o różnych temperamentach ale wspaniale spędzają ze sobą czas poznając świat i innych mieszkańców Królestwa. Każdy odcinek jest oddzielną opowieścią z codziennego życia obojga dzieci i ich najbliższych przyjaciół Taty Króla, Mamy Królowej, Wróbla Stefana, Chomika Drwala, Słońca i Księżyca i innych mieszkańców szmatkowej krainy.
Dzieci przezywają wiele przygód, między innymi kryją się przed deszczem pod kapeluszem grzyba, organizują piknik dla przyjaciół, bawią się na królewskim balu, pomagają kretowi zbudować staw, podróżują balonem, poszukują kopalni cukru, poznają ważność Słońca i Księżyca , całują żaby, jeżdżą na hulajnodze skonstruowanej przez Chomika Drwala, budują szklarnię, sadzą kwiaty etc.
Łagodna narracja opowieści pozwala dzieciom wyciszyć się i oswoić ze światem.


Pamiętnik Florki „Biwak” –
Wujek Zenon proponuje, aby rodzina wybrała się na biwak. Zna świetne miejsce z urokliwym jeziorkiem. Spanie w namiocie w nocy w lesie okazuje się dla Florki nie lada przeżyciem. Cała rodzina musi wytrzymać weekend bez mycia, bo jeziorko niestety wyparowało.

Przytul mnie „Operacja weekend” – Leśnik wraz z rodziną wyjechał na weekend z domu. Dla Małego Misia i jego Taty to doskonała okazja, żeby poznać bliżej świat ludzi. A że nie skończy się to dla domu myśliwego za dobrze? Cóż, takie są koszty nauki…


Toru Superlis „Gnom” –
Dzik Bunio i kura Zoja trafiają na ślad po podkopie Gnoma, który żyje pod ziemią, nigdy się nie myje i żywi się skradzionymi zapasami. O nie! Bunio nie może sobie na to pozwolić! Jego zapasy nie mogą być zagrożone. Jest tylko jedna osoba, która może to rozwiązać. Toru Superlis z pomocą rodziców wymyśla sprytny sposób na to, jak zwabić Gnoma w pułapkę.

Dostępne terminy