Rodzinny Ogródek Filmowy 1

Czas trwania: 30 min
Reżyseria:
Premiera:

PROJEKCJA ANIMACJI + WARSZTATY PLASTYCZNE

Serdecznie zapraszamy na 4 odcinki nowych polskich animacji dla najmłodszych. Na ekranie ożywają postacie z książek i nie tylko! Po projekcji zapraszamy na warsztaty – początek o 17:05 w ogrodzie albo kawiarni – w zależności od pogody.

1. Agatka „Agatka i deszcz” Agatka z Cyrylem chcą wyjść na podwórko i puszczać bańki mydlane. Niestety plany niweczy im deszcz. Agatka jest bardzo niezadowolona, szczególnie że deszcz uważa za niepotrzebne zjawisko. Dopiero kropelka wody, pokazując jej oceany, rzeki, elektrownie wodne, młyn, a także zanieczyszczone jeziora i obszary zagrożone suszą, uświadamia Agatce, jak ważna jest woda.

2. Szmatkowe Królestwo (NOWOŚĆ) „Bianka i Albert” Podczas spaceru po lesie Tatę Króla i Królewnę Biankę zaskoczył ulewny deszcz. Tata gdzieś się zgubił a Królewna znalazła schronienie pod malutkim grzybkiem, pod którym wcześniej ukrył się Chomik Albert. Wkrótce dołączyli do nich Pan Świerszcz i Wróbel Stefan. Okazało się, że podczas deszczu mały grzybek tak urósł, że zmienił się w duży „parasol”, pod którym bez trudu zmieściły się cztery osoby. Ta przygoda jest początkiem znajomości i przyjaźni dwójki głównych bohaterów Królewny Bianki i Chomika Alberta

3. Toru Superlis (NOWOŚĆ) „Kraken” Samolot kury Zoi wylądował na wyspie. Ktoś musi po niego popłynąć. Padło na dzika Bunia. Ale co jeśli w tej wodzie mieszka potwór Kraken o zimnych jak lód mackach? Jest tylko jeden przyjaciel, który może sobie z nim poradzić. Toru Superlis próbuje wszelkich sposobów, by pozbyć się Krakena. Ostatecznie dowiaduje się, że problem leży zupełnie gdzie indziej…

4. Opowiadania z piaskownicy „Lupa” Nuda w deszczowy dzień to prawdziwa zmora każdego kilkulatka. Z niesprzyjająca pogodą za oknem Tomek walczy za pomocą prezentu od taty – lupy, która daje chłopcowi nowe spojrzenie na otaczający go świat przedmiotów w zaciszu domowym.

Dostępne terminy