Prawdziwi ludzie

Czas trwania:
Reżyseria: Paweł Brzenczek
Premiera: 3 listopada

Żyjemy w dobie konsumpcji, która zamiast zaspokajać nasze potrzeby stała się stylem życia. Wszyscy gramy w tym spektaklu i tak naprawdę nie wiemy czy potrafimy jeszcze zejść ze sceny. Biegu wydarzeń nie zawrócimy, ale może warto wsłuchać się w głosy osób, które pokonały bierność i wyszły poza schemat.

Luiza i Łukasz opuścili miasto i osiedlili się w starej chatce na szczycie góry. Siwy, aktywista z Inicjatywy Dzikie Karpaty, walczy o zachowanie resztek naturalnej puszczy na południu Polski. Danka i Lukas tworzą sztukę teatralną, z którą chcą rozniecić dyskusję o dialogu międzykulturowym. To osoby, które zrezygnowały z wygód rozwiniętego świata – ich życie jest powrotem do prostoty, braku zapośredniczeń, odrzuceniem paradygmatu konsumpcyjnego.

„Prawdziwi ludzie” to subtelna próba zmierzenia się z pytaniem o sens indywidualnej walki z utartymi zasadami, podejmowania trudnej drogi bycia poza schematami. To pytanie o motywacje i źródła wewnętrznej siły do pokonywania bierności. W końcu to pytanie o kondycję dzisiejszego świata. Twórcy filmu przez półtora roku podążali za bohaterami śledząc ich poczynania i uważnie wsłuchując się w ich głosy.

OM Studio Film Production od blisko 15 lat zajmuje się produkcją filmową, specjalizując się w realizacji filmów dla firm, jak również filmów wizerunkowych oraz reklam. Mają na swoim koncie również artystyczne filmy dokumentalne. „Way to Bangladesz” to fabularyzowany dokument o podróży do Azji, którego premiera odbyła się w Kinie Kosmos 19 września 2014 r. „W międzyczasie”, film opowiadający o doświadczaniu drogi na jednym z najstarszych europejskich szlaków – camino de Santiago (camino portugalskie) miał premierę w Kosmosie 12 maja 2017 r.

Dostępne terminy