Pełna miłości

Czas trwania: 109 min.
Reżyseria: Roberto Bueso
Premiera: 30 czerwca

Siostra Marina, nieortodoksyjna zakonnica, zostaje wysłana do El Parral, szkoły z internatem dla chłopców, której grozi zamknięcie. Mimo że na początku dzieci traktują ją z dystansem, szybko odkrywają, że dzięki niej stają się rodziną, której nigdy nie miały. Ciepły i wzruszający film o sile przyjaźni i o roli wiary w siebie.

Film z rekomendacją ZEF (Zespołu Edukatorów Filmowych).

Treść rekomendacji:

Lekki, ciepły i sympatyczny film, z elementami komedii oraz wzruszającymi scenami, może być dobrym punktem wyjścia do rozmów o problemach okresu dojrzewania. Fabuła, zainspirowana prawdziwą historią piłkarza hiszpańskiego, jest zgrabnie opowiedziana, a młodzi aktorzy wiarygodni. Bohaterowie mają bardzo ludzki wymiar, są pełnokrwiści i prawdziwi, dzięki czemu młody widz od razu może poczuć do nich sympatię; przeżywają pierwsze zauroczenie dziewczynami, robią dorosłym sztubackie żarty… Są pełni wad, a jednocześnie zdolni do rzeczy dobrych i przywracających wiarę w ludzi.

Ważnym elementem filmu są stopniowo pogłębiane relacje między światem dzieci, a światem dorosłych, rozwijające się porozumienie, wzajemna sympatia i zaufanie. Film podkreśla znaczenie sportu jako skutecznego narzędzia do budowania jedności, nauki współpracy i rozwijania empatii. Zauważa jak ważne jest przestrzeganie zasad fair play oraz solidarność z innymi członkami drużyny. Pokazuje również jak istotna okazuje się wiara w siebie.

Filmowe zakonnice przedstawione zostały w sposób daleki od stereotypów: mają wyraziste charaktery, pasje, zainteresowania, intrygującą przeszłość. Pewnym problemem dla polskiego widza może być obyczajowa śmiałość filmu, jednak należy zaznaczyć, że przyczynia się ona do uczłowieczenia bohaterów, czyni z nich postaci z krwi i kości. Film oferuje również ciekawe podejście do religii i wiary. Stanowią one raczej tło niż główny temat i potraktowane są bez zbędnej indoktrynacji. Z szacunkiem, ale też humorem i dystansem.

Przy sporym potencjale wychowawczym, reżyser filmu uniknął dydaktyzmu i moralizatorstwa.

źródło: https://zef.org.pl/

Rekomendowana grupa wiekowa: 12+

Dostępne terminy