Pamiętniki Tatusia Muminka – Kinokawiarnia Stacja Falenica

Pamiętniki Tatusia Muminka

Czas trwania: 85 min
Reżyseria: Ira Carpelan
Premiera: 22 lipca

Tata Muminka w barwnych opowieściach odtwarza swoje chłopięce lata. Na nowo przeżywa najbardziej niesamowite przygody. A wszystko to owiane jest pewną tęsknotą (która w końcu dotyka każdego z nas) za tym, co przeminęło bezpowrotnie. 

Muminek zostaje ukąszony przez osę, przez co musi leżeć w łóżku. Tatuś, chcąc umilić mu ten trudny czas, postanawia opowiedzieć mu o swoich młodzieńczych przygodach.  Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, ucieczkę z domu dziecka i niezapomniane spotkanie z wynalazcą Fredriksonem. Wspomina swoje zmagania podczas sztormów, które spędził na łodzi Symfonia Mórz, a także przygody w królestwie Króla Autokraty, gdzie Tatuś Muminka założył kolonię, zaprzyjaźnił się z duchem, a także – podczas jednej burzliwej nocy – uratował z morza Mamusię Muminka. A reszta to już historia. 

„Pamiętniki Tatusia Muminka” to polsko-fińska koprodukcja (polskim producentem jest studio Animoon) stworzona na podstawie kochanych przez dzieci i dorosłych książek Tove Jansson. Dla dzieci od lat 5.

Dostępne terminy

21.08.2022
11:15