Kaskader

Czas trwania: 125 min.
Reżyseria: David Leitch
Premiera: 3 maja

Bohater filmu jest kaskaderem i jak każdy w tym zawodzie, zdarza się, że zostanie wysadzony w powietrze, że zostanie postrzelony i wyrzucony przez okno oraz zrzucony z wysokości, a wszystko to dla naszej rozrywki. Teraz, po prawie kończącym karierę wypadku, nasz bohater musi odnaleźć zaginioną gwiazdę filmową, rozwiązać spisek i spróbować odzyskać miłość swojego życia, wciąż wykonując swoją codzienną pracę. Co może się wydarzyć?

David Leitch, reżyser takich hitów jak: Bullet TrainDeadpool 2Atomic Blonde i Szybcy i Wściekli: Hobbs & Shaw oraz producent filmów: John WickNikt Dzika Nic, przedstawia jego najbardziej osobisty film. Nowy, przezabawny, pełen gwiazd thriller akcji jest listem miłosnym do filmów akcji oraz ciężko pracującej i często niedocenianej ekipy ludzi, którzy je tworzą.

Nominowany do Oscara®, Ryan Gosling (BarbieLa La LandDrive) wciela się w rolę Colta Seaversa, zaprawionego w bojach kaskadera, który po odejściu z branży chciał się skupić  na swoim zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Jednak splot zdarzeń powoduje, że musi wrócić do pracy, gdy znika gwiazda mega-budżetowego filmu, reżyserowanego przez jego byłą dziewczynę-Jody Moreno ( w tej roli zobaczymy Emily Blunt; Oppenheimer, seria Ciche miejsceSicario).

Podczas gdy bezwzględna producentka filmu (zdobywczyni nagrody Emmy-Hannah Waddingham; Ted Lasso) stara się utrzymać zniknięcie gwiazdy, Toma Rydera (zdobywca Złotego Globu Aaron Taylor-Johnson; Bullet Train) w tajemnicy przed studiem i mediami, Colt, próbuje (z ograniczonym powodzeniem) odzyskać Jody. Kaskader zostanie wciągnięty w  spisek, który okaże się bardziej niebezpieczny niż jakikolwiek wyczyn kaskaderski.

W zainspirowanym znanym serialem telewizyjnym z lat 80-tych, Kaskaderze zobaczymy również: Winstona Duke’a (seria Czarna Pantera) i nominowaną do Oscara® Stephanie Hsu (Wszystko, wszędzie, naraz).

Na podstawie scenariusza Drew Pearce’a, Kaskader jest produkowany przez: Kelly McCormick (Bullet TrainNiktAtomic Blonde) i Davida Leitcha dla ich firmy 87North oraz przez Ryana Goslinga i Guymona Casady’ego (Gra o tronSteve Jobs) dla Entertainment 360. Producentami wykonawczymi filmu są: Drew Pearce, Geoff Shaevit z z Entertainment 360 oraz twórca oryginalnego serialu telewizyjnego, Glen A. Larson.

Dostępne terminy