Mecz o wszystko

Czas trwania: 90 min
Reżyseria: C. Schouwenaar
Premiera: 24 września

Dylan wraz z przyjacielem Youssefem przygotowuje się do turnieju piłki nożnej – nic innego się dla niego nie liczy. Jego treningi przerywa nieszczęśliwy wypadek. Czy chłopiec wróci na boisko i sięgnie po wymarzony puchar?

Życie Dylana dotychczas kręciło się wokół biegania i strzelania goli. Dopingowali go w tym ulubiony youtuber i tata, który trenował jego drużynę. Rezolutny napastnik nie potrafi pogodzić się z tym, że nagle musi zacząć poruszać się na wózku inwalidzkim. Podczas rehabilitacji wylewa siódme poty, ale wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie będzie profesjonalnym sportowcem. Musi jeszcze pogodzić się z tym, że to nie on, a jego przyjaciel Youssef jest teraz liderem zespołu. Chłopiec odnajduje jednak motywację do działania, a ograniczenia stają się jego niezwykłą siłą.

Dla dzieci 9+

Rekomendacja Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF: „Film pokazuje walkę bohatera o swoje marzenie oraz opowiada, jak rzeczywistość weryfikuje jego plany. Może być doskonałym punktem wyjścia do rozmów o niepełnosprawności, o funkcjonowaniu w naszym społeczeństwie osób z niepełnosprawnością, o dyskryminacji. Jest również świetnym przykładem filmu o sile motywacji, a także o tym jak ważna jest samoakceptacja i zrozumienie problemu, który nas dotyka.”

Dostępne terminy