Dziewczyńskie historie

Czas trwania: 62 min.
Reżyseria: Aga Borzym
Premiera: 13 października

11-letnia Jagoda i 13-letnia Zuzia to najlepsze przyjaciółki z osiedla. Obydwie zaczynają dojrzewać, a miesiączka, zmieniające się ciało, chłopaki i plany na przyszłość to główne tematy ich rozmów.

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony z przyjaciółką! Wspólne nocowanki w ogrodzie pod gołym niebem i godziny spędzone na podwórku – nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak ona, a w dodatku można z nią porozmawiać o wszystkim.

O pierwszych miłościach i relacjach z rodzicami. O postrzeganiu własnego ciała i nadchodzącej pierwszej miesiączce. O szkole i obowiązujących w niej dziwnych zakazach i nakazach.

Jagoda i Zuzia są szczere, pełne pozytywnej energii i gotowe zawojować świat!

Ten ciałopozytywny i odwstydzający film opowiada o tym, jak to jest być dorastającą dziewczyną, a od rozmów dwóch charyzmatycznych bohaterek nie można się oderwać.

Film rekomendowany przez Zespół Edukatorów Filmowych dla osób w wieku 12+.

ZEF w swojej rekomendacji pisze tak:

Film, jakiego bardzo potrzebowaliśmy/łyśmy, a już najbardziej – którego bardzo potrzebowała młoda widownia. Pełna młodzieńczej energii, bezpośredniości, szczera opowieść o dorastaniu, pierwszych zauroczeniach, przyjaźni, szkole, młodych i dorosłych. Rzeczywistość dojrzewania przedstawiona została z biglem, poprzez fantastyczne młode bohaterki i bohaterów, których autentyczność i otwartość bardzo przekonuje. Dzięki filmowi Dziewczyńskie historie młodzi ludzie mają okazję zobaczyć na ekranie kogoś, kto jest do nich podobny, ma te same pytania, wątpliwości, przemyślenia (…)

Dostępne terminy