Chleb i sól – Kinokawiarnia Stacja Falenica

Chleb i sól

Czas trwania: 100 min
Reżyseria: Damian Kocur
Premiera: 27 stycznia

W Wenecji debiut Damiana Kocura zdobył nagrodę specjalną jury w konkursie Horyzonty, a w Gdyni aż trzy nagrody specjalne: Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, dziennikarzy i jury młodzieżowego.

Witajcie na małomiasteczkowym blokowisku. Student warszawskiej Akademii Muzycznej podczas wakacji wraca do rodzinnej miejscowości w sam środek konfliktu pomiędzy miejscowymi a obcokrajowcami.

W jednej z głównych ról wystąpił Tymoteusz Bies – utalentowany uczestnik Konkursu Chopinowskiego i wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a partnerują mu między innymi znani z hip-hopowej sceny Bartosz „Intruz” Olewiński i Wojciech „TPS” Walkiewicz. Wszyscy debiutują na dużym ekranie.

Upalne lato, leniwie płynący czas, hip-hopowy freestyle, chłopaki z tatuażami i zalotne dziewczyny, z którymi lepiej nie zadzierać. Tak właśnie wygląda miejsce z czasów młodości, do którego wraca Tymek, przygotowujący się do rozpoczęcia światowej kariery jako pianista. Jest tu też jego matka oraz brat Jacek i koledzy z dawnych dni przesiadujący na osiedlu. Tymek pojawia się tu jednak tylko na chwilę – po wakacjach rusza na zachód Europy, gdzie otrzymał stypendium.

Ta krótka wizyta w zupełności wystarczy, aby poznał centralny punkt spotkań lokalnej młodzieży jakim jest nowo powstały bar z kebabem. Chłopaki z osiedla dobrze żyją z obcokrajowcami, ale są drobne wyjątki. Z czasem konflikt zaostrza się. Spirala strachu i zagrożenia zaczyna się nakręcać, a Tymek znajdzie się w samym jej centrum.

Dostępne terminy

28.01.2023
17:15
30.01.2023
18:00
31.01.2023
20:30