O KinoKawiarni

Takiego kina nie zobaczysz w żadnym filmie!

Kinokawiarnia Stacja Falenica została nominowana w konkursie WDECHY 2010 w kategorii MIEJSCE ROKU

Nasza filozofia:

  1. zrezygnowaliśmy z ciasnych rzędów foteli na rzecz wygody w oglądaniu filmów,
  2. każdy Widz ma swój własny fotel z parą oparć na łokcie i nie dzieli ich z innym Widzem,
  3. każdy Widz wiesza swoje palto na wieszaku bądź na fotelu i nie jest zmuszony ściskać go na, lub pomiędzy kolanami,
  4. napoje i przekąski, każdy Widz stawia na swoim stoliku zamiast celować w plastikowe obręcze rzędowych foteli,
  5. jeśli Widz zapragnie dodatkowego napoju, przekąsek etc., nie musi daleko iść, wystarczy zamówić u kelnera. Widz nie traci nic z projekcji filmowej,
  6. po seansie Widz nie musi uciekać z sali bo za 10 minut jest kolejny seans. Widz ma prawo zostać, pogadać lub poczytać,
  7. każdy Widz może mieć wpływ na repertuar swojego kina – pomysły na e-mail,
  8. na skraju sali (a nie 150 metrów od niej) jest toaleta (minimalne straty seansu filmowego – szczególnie istotne w przypadku dzieci),
  9. każdy z przyjaciół KINOkawiarni Stacja Falenica nie musi już jeżdzić centrum na najnowsze seanse filmowe – może chwilę poczekać (aż my je przebierzemy) i obejrzeć je u siebie, w Falenicy, w komfortowych warunkach (wkrótce u nas).
  10. Zaplanuj swój wieczór u nas, dojedź kolejką (wygoda), rowerem (zadbamy o niego) lub autem. Odsapnij w końcu…

Zaproponuj repertuar (seans, cykl, przegląd). Wybierz film który chcesz obejrzeć na dużym ekranie. Twórz swoje własne kino (nie do zrobienia w Warszawie). Jeśli tworzysz filmy, sprawdź jak wyglądają one na dużym ekranie. Zaproś przyjaciół, pokaż im swoje dzieło. Pogadaj z nami o tym – jeśl jest to krótki metraż, może wpiszemy to w pokaz przed-seansowy (szorty).

Wykorzystaj dźwięk płynący z 14 głośników DDS o łącznej mocy 3600 WATT. To niebagatelne wsparcie dla filmu który zgłosisz do repertuaru. Korzystaj z infrastruktury 8mm, 16mm, 35 mm : jeśli posiadasz filmy na takich nośnikach, pokaż je światu. Niech rozkwitną raz jeszcze. Tu mają do tego wyśmienite warunki.

Wynajmij dla siebie kino lub cały dworzec, na prywatny lub służbowy, pokaz lub spotkanie (przyjacielskie, na okoliczność, zawodowe). Proszę nas poinformować o swoim pomyśle na takie spotkanie. Pokaż na dużym ekranie swoje dzieci (kinder-party), swój ślub (after-wedding party) albo swoje mega-wakacje („w życiu piękne są tylko chwile” party). Jeśli szukasz filmu, spektaklu, muzyki powiedz nam o tym a my, zakroimy na szeroką skalę poszukiwania, znajdziemy i wystawimy (po kablu bądź na scenie).

Gdzie indziej można obejrzeć dobry film na ekranie, za którym kursują pociągi, w kinie, do którego wejść można wprost z peronu? Ale to jeszcze nie wszystko. Nazwa kinokawiarnia nie jest przypadkowa. W sali kinowej, która mieści się w dawnej hali biletowej przedwojennego dworca zamiast klasycznych foteli kinowych są stoliki i wygodne krzesła, co pozwala łączyć radość picia dobrej kawy z oglądaniem filmów. Sprawia to też, że nasza przestrzeń jest maksymalnie elastyczna, w kilka chwil zamienia się w salę teatralną, koncertową konferencyjną, czy parkiet do tańca. Obok sali kinowej, w pomieszczeniach dawnego baru dworcowego znajduje się też kawiarnia, serwująca zimne przekąski, świetną kawę i równie szlachetną herbatę oraz księgarnia.

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2020 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress