Spektakl dla dzieci i spotkanie z pedagogiką waldorfską

Stacja Falenica oraz Szkoła Waldorfska im. Augusta Cieszkowskiego w Warszawie zapraszają na spektakl lalkowy, przygotowany w oparciu o baśnie Braci Grimm, pod tytułem „Osiołek”. 

23 września o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkanie z pedagogiką waldorfską 

Przed i po przedstawieniu zapraszamy do waldorfskiego kącika animacji dla dzieci, gdzie będzie możliwość poznania w praktyce pedagogiki waldorfskiej. 

Nasi pedagodzy, rodzice uczniów naszej szkoły oraz oni sami, chętnie opowiedzą o założeniach, metodach i treściach nauczania w szkole waldorfskiej. Podziela się swoimi własnymi doświadczeniami i energią, która towarzyszy nam na co dzień.

Spotkanie będzie okazją do poznania Szkoły Waldorfskiej im. Augusta Cieszkowskiego w Warszawie z siedzibą przy ul.Halnej 20(wejście główne w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego) 

https://www.facebook.com/waldorfskaszkolapodstawowa/ 

O spektaklu:
Pomyśl o najpiękniejszym wrześniowym dniu. Lato jeszcze nie umknęło w pełni, lecz unosi się dyskretnie w ciepłych nadal, choć coraz bledszych promieniach słońca. Zagląda ono na werandę. Wśród kwiatów i liści siedzi siwowłosa babunia z wnuczkiem na kolanach. Jego drobną rączkę trzyma w swojej pomarszczonej dłoni i głosem nabrzmiałym czułością mówi: 

„Tu, tu, tu kokoszka kaszkę warzyła. 
Temu dała na miseczkę, temu dała na łyżeczkę, 
Temu dała w talerzyku, temu zaś na widelczyku. 
A piątemu, najmniejszemu nic nie dała. Tylko mu śliniaczek zawiązała. 
Oj dolo, dolo.” 

Wierszykowi towarzyszą gesty naśladujące mieszanie kaszki łyżką. Potem babcia kolejno zagina swoim palcem paluszki chłopca. Spogląda w oczy dziecka uważnie i serdecznie. Zachwycony wnuczek woła: „Jeszcze, jeszcze…” Babcia uśmiecha się i jeśli czas i obowiązki na to pozwalają, zaczyna zabawę od nowa. 

Co za czar przenika taką zabawę? 

Czego domagają się dzieci wołając w takiej chwili: „Jeszcze, jeszcze”? 

Opisane wydarzenie, choć pozornie drobne, jest wprost kopalnią skarbów. 

Jakie to skarby? 

Nie tylko na wskroś ludzki kontakt, który po latach, sam w sobie lśni na splotach wspomnień jak drogocenny klejnot. 

Małe dziecko bardzo intensywnie rozwija się i uczy słuchając baśni. Uczy się świata wokół siebie, uczy się poruszać w tym świecie, uczy się siebie i swoich możliwości. Kiedyś będzie dorosłym człowiekiem. A tu trzeba zobaczyć wszystkie barwy kwiatów i liści, rozpoznać i gonić motyle, śledzić ptaki i chmury, stąpać po kamieniach i brodzić po wodzie… Dziecko potrzebuje  więc zmysłów, które jak wierni gońcy przyniosą mu ważne wieści z otaczającego świata. 
W pierwszej fazie rozwoju dziecko uczy się przede wszystkim przez naśladowanie i zabawę. Naśladuje wszystko, co przyjmuje przez dwanaście bram stale otwartych zmysłów.  Dlatego przyjmuje wszystko ze swojego bezpośredniego otoczenia, a więc i to, co dorosły człowiek w jego obecności czyni, myśli i to, kim jest. 

Tu baśń nie tylko jest opowiadana, ale ilustrowana barwą jedwabiu, gestem jedwabnych marionetek. To bardzo wyjątkowe i piękne doświadczenie dla dziecka, na które serdecznie zapraszamy. 

Spektakl i spotkanie odbędą 23 września o godz 11 w Stacji Falenica. Wstęp dla dzieci wolny.

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2019 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress