Pokaz specjalny filmu Punkt Krytyczny. Energia od nowa

W czwartek 23 listopada o 20:30 zapraszamy an pokaz specjalny filmu „Punkt krytyczny. Energia odnowa”. To pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuniknionej rewolucji energetycznej a  w kontekście naszej corocznej katastrofy smogowej ważny przyczynek do dyskusji.

Twórcy dokumentu tłumaczą, dlaczego klimat gwałtownie się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym stajemy. Film porusza najistotniejsze zagadnienia związane ze zmianą klimatu na świecie i odpowiada na szereg pytań, m.in.: czy kopalnie odkrywkowe w Niemczech mają przyszłość? Czy za Feldheim – pierwszą samowystarczalną energetycznie miejscowością w 100% opartą na źródłach odnawialnych, pójdą kolejne, chcące  niezależności energetycznej? Jakie poważne problemy napotyka Polska jako jedno z większych państw UE, w rozwoju odnawialnych źródeł energii? I wreszcie – jaka przyszłość czeka Europę w świecie bez węgla i czy są sposoby na uniknięcie energetycznej katastrofy?

Nad światem i Europą unosi się widmo powodzi, suszy, braku wody pitnej i żywności. Dokument jednak nie tylko ostrzega, ale także proponuje rozwiązania dotyczące tego, jak możemy pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. O tym, co musi się wydarzyć, żeby nie doszło do tragedii na miarę zagłady dinozaurów mówią w filmie naukowcy i eksperci, m.in. prof. Dr Wolfgang Lucht z Instytutu Badań nad Klimatem w Poczdamie, dr Klaudia Kemfert z Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych w Berlinie,
a także prof. Piotr Kukliński z Polskiej Akademii Nauk i Olga Malinkiewicz z Saule Technologies, która prowadzi prace nad perowskitami. W filmie prezentowane są m.in. przykłady działań i rozwiązań z Polski i Niemiec, a jego twórcy podkreślają konieczność wspólnego działania na rzecz środowiska bez względu na dzielące nas granice.

Film „Punkt krytyczny. Energia odNowa” został nagrodzony na Festiwalu Millenium Docs Against Gravity nagrodą Green Warsaw Award za najlepszy film o tematyce ekologicznej. Film wyreżyserował Łukasz Bluszcz – reżyser i scenarzysta programów oraz filmów dokumentalnych dla Discovery, BBC czy Al Jazeera English (m.in.: Przystanek Bieszczady, Chopin Reloaded, Był Bunt). W produkcję zaangażował się Marcin Dorociński, znany polski aktor, który od lat wspiera działania na rzecz ochrony środowiska. Tym razem wziął na siebie rolę narratora filmu. Producentem wykonawczym projektu jest Vision House Productions. Partnerami projektu „Energia odNowa” są: Instytut na rzecz Ekorozwoju, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Instytut Energetyki Odnawialnej. Obsługą PR projektu zajmuje się agencja First Aid Communication.

Film „Punkt Krytyczny. Energia odNowa” powstał w ramach projektu „Energia odNowa” zainicjowanego przez polskie biuro Fundacji WWF – jednej z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska. EnergiaodNowa

Czwartek 23 listopada godz. 20:30. Bilety 10 zł.

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2018 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress