Spotkania z filmem dla młodego widza: Kino w Trampkach na Stacji!

W dniach 16-19 listopada w kinie stacja Falenica odbędzie się Festiwal Filmowy Kino w Trampkach. To niezwykła impreza, która w tym roku odwiedza 10 miast w całej Polsce. W ramach festiwalu zobaczymy kilka starannie wyselekcjonowanych filmów dla młodego widza z całego świata. Odbędą się także spotkania z zaproszonymi gośćmi. Możliwe są pokazy specjalne dla szkół wybranych filmów.
Jeśli chcesz pokazać dziecku inne kino, niż to w multipleksach i ich rówieśników żyjących w różnych krajach i kulturach – nie może cię zabraknąć w naszym kinie! 

Projekcje są skierowane do uczniów, nauczycieli, dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów i rodziców.
Bilety: 13 zł

Pokażemy:
Mecz o wszystko reż. J. Shapiro, USA 2015 (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2015), 75 min, rekomendowany dla wieku: 9+
16.11 czwartek godz. 10:00

Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie.

Kauwboy: chłopiec i kawka, reż. B. Koole, Holandia 2012, 78 min, rekomendowany dla wieku: 11+
17.11 piątek godz. 16:00

Jojo, żywiołowy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury.

„Życiowe lekcje”. Zestaw krótkich metraży, 70 min, rekomendowany dla wieku 9+
18.11 sobota godz. 13:00

Chór reż. K. Deák, Węgry 2015, (Wyróżnienie Dziecięcego Jury na Festiwalu Kino w Trampkach 2016, nagrodzony Oscarem 2017)

Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.

Optimista, reż. K. Pluta, Polska 2012

8-letni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?

Mały gangster, reż. A. Toonen, Holandia 2015 (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2016), 106 min, rekomendowany dla wieku: 10-14 lat
18.11 sobota godz. 15:00

Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą.

Tęcza reż. N. kukunoor, Indie 2015 (FILM-WĘDROWIEC, Główna Nagroda Dziecięcego Jury 3. edycji Kina w Trampkach w 2015), 106 min, rekomendowany dla wieku 6+
19.11 niedziela godz. 11:00 

Pari ma 10 lat i młodszego brata Chotu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu? Projekcje są skierowane do uczniów, nauczycieli, dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów i rodziców. Projekcjom będą towarzyszyć spotkania z gośćmi.

Dofinansowano ze środków:
Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura –  Interwencje 2017

Organizator:
Cinemania

Zapisz

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2019 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress