Wieczór autorski Marka Ławrynowicza

Zapraszamy na wieczór autorski Marka Ławrynowicza. Wydawnictwo ZYSK i S-KA wydało własnie jego książkę pt. „MUNDUR”. Z autorem rozmawiać będzie Wacław Holewiński.

„Pamiętacie państwo sławną powieść Josepha Hellera? No to macie przed sobą jej polską wersję. Z rodzimym Johnem Yossarianem oczywiście, Milo Minderbinderem, a jak ktoś się uprze, to nawet z „niegdysiejszym” Snowdenem. I z całą galerią typów, których bez rezultatu szukać będziemy u Hellera, bo tacy rodzą się tylko nad Wisłą.
Mundur 1Marek Ławrynowicz, miłośnik literatury czeskiej, czeskiego humoru i, zdaje się, wszystkiego, co czeskie, nie byłby też sobą, gdyby w „Mundurze” nie podążył śladami dobrego wojaka Szwejka. Mamy zatem i Hallera, i Haska, a i cos z klimatu „Ksiazeczki wojskowe”j Antoniego Pawlaka, bo w końcu pisarz opowiada nam tutaj nie o Wojsku Polskim, lecz o Ludowym Wojsku Polskim. A to zasadnicza różnica. Na dobrą sprawę w życiu koszarowym prawdziwego PRL-u nie ma nic ciekawego, bo było ono jedynie nudne i męczące. W przeciwieństwie do powieściowej rzeczywistości „Munduru”, gdzie co i rusz napotykamy brawurowo opowiedziane historie, jak ta o armacie zgubionej przez świętującego imieniny kapitana Pociejkę. Słowem, i śmiesznie, i strasznie.”

Krzysztof Masłoń
krytyk literacki

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2018 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress