Wystawa Kasjana Kajrunajtysa

Wernisaż, sobota, 28.04, godz 16.00

http://foto.kajrunajtys.com/bin/wystawa_colorado.php

Kasjan Kajrunajtys w 16 dni obleciał, objechał i obszedł trasę z Waszyngtonu do Los Angeles. Szczególnie zauroczyły go skalne krajobrazy płaskowyżu Kolorado oraz Kanion Antylopy, jedno z najbardziej obfotografowanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Fotograf miał szczęście znaleźć się w nich we właściwym czasie i tylko nacisnął spust migawki. Widoki stworzyło Słońce, woda, wiatr i tysiące lat.
Kanion Antylopy – nazywany także Kanionem Korkociągu – to wąwóz szczelinowy znajdujący się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona w USA. Skały wypłukane przez wodę mienią się fantastycznymi kolorami dzięki wielokrotnym odbiciom słabego światła. Jest tam ciemno, ale nie można użyć flesza, bo odbicia od kryształów kwarcu przesłonią naturalne kolory.
Na zdjęciach przedstawiany jest też Wielki Kanion Kolorado – przełom rzeki Kolorado w stanie Arizona (USA). Jego przekrój geologiczny obrazuje historię całego płaskowyżu – każda seria warstw skalnych ma inny odcień. Można w nich znaleźć liczne skamieniałości, od glonów przez drzewa i morskie muszle po szczątki dinozaurów.
Do Bryce Canyon ściągnął autora opis z przewodnika: „jeżeli masz czas zobaczyć tylko jeden kanion, powinien to być właśnie ten”. Zdjęcia dobrze to dokumentują, choć tylko w niewielkim stopniu oddają urok tego krajobrazu. Najbardziej znany widok parku Arches to zapewne Delicate Arch, ale autor wybrał inne, także charakterystyczne zdjęcia. Zbiór uzupełniają skały z parku Zion na tle chmur.
Autor, z zamiłowania fotograf chciał uwiecznić i pokazać Państwu te przepiękne miejsca na kuli ziemskiej, zatrzymać czas i zachęcić do podróżowania.
Przedstawione na wystawie zdjęcia to fofotoobrazy , powiekszenia zostały wykonane na płótnie , technika wydruku . Sposób ten swiadomie zostal dobrany do tematu , celem podkeslenia klimatu i pokazania jak malownicza jest Matka Natura.
Zapraszam do obejrzenia wystawy
Arkadiusz Scichocki
Opiekun Galerii Stacja PKP

 

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2019 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress