Seria książęk o przygodach Patki i Pepe!

W naszej księgarni dostępne są poszukiwane przez czytelników książki o przygodach Patki i Pepe Agnieszki Szczepańskiej, w tym – PRZEDPREMIEROWO – Patka and Pepe. Aventura brasileira!

 

Intrygująca, tajemnicza, ale także miejscami zabawna i dowcipna – tak w kilku słowach można opisać detektywistyczną, kierowaną do najmłodszych czytelników książkę Patka i Pepe. Pierwsza zagadka. Autorce, Adze Szczepańskiej, udała się rzecz trudna – na zaledwie stu dwudziestu stronach zaprezentowała dosyć szczegółowo bohaterów pierwszo- i drugoplanowych, ciekawie zarysowała intrygę oraz zgrabnie poprowadziła akcję. A całość dodatkowo opatrzyła jeszcze ilustracjami Marsiji, świetnie oddającymi klimat opowieści.

image004 patka-i-pepe-tajemnica-meduzy-b-iext23214774
Ośmioletnia Patka Szczypek przyjeżdża wraz z rodzicami do Karpacza, by aktywnie spędzić ferie zimowe. Jako dziecko niezwykle ruchliwe, inteligentne i ciekawskie, w mig trafia na aferę, która rozgrywa się w domu wczasowym. Do Karpacza, by korzystać z atrakcji, jakie oferuje region, przyjeżdża także wraz z rodzicami i młodszym braciszkiem Pepe – Piotrek Wężowski, który zaprzyjaźnia się z Patką i wraz z dziewczynką próbuje rozwikłać zagadkę ośrodka wczasowego.

Dzięki swojemu sprytowi dzieci bardzo szybko łączą zasłyszane rozmowy z poczynionymi w ośrodku obserwacjami, dzięki czemu bardzo szybko zbliżają się do rozwiązania tajemnicy domu wczasowego. Dzieciom bez większego trudu udaje się przechytrzyć zamieszanych w aferę pracowników ośrodka: Spoconego Włochacza, Kierownika, Szalonego Węża, Gienię i Zbyszka.

Patka i Pepe. Pierwsza zagadka to książka kierowana przede wszystkim do dzieci uczęszczających do początkowych klas szkoły podstawowej. Mali czytelnicy bez trudu odnajdą się w opisywanych przez narratorkę wydarzeniach, a wśród bohaterów znajdą osoby, z którymi będą się mogli identyfikować. Podobnie wygląda kwestia dorosłych bohaterów opowieści. Być może przypominać będą oni czytelnikom ich rodziców, sąsiadów lub nauczycieli?
Akcja powieści biegnie bardzo szybko. To niezwykle istotne – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę wiek odbiorców książki. Opisy ograniczone zostały do niezbędnego minimum. Prym wiodą wartka fabuła i dowcipne dialogi. Mali odbiorcy z przyjemnością zagłębią się w przygody Patki i Pepe, z wypiekami na twarzy czekać będą na kolejne zwroty akcji, by na finiszu powieści okazało się, że zakończenie znowu czytelników zaskoczyło.

 

Niemal każdy rozdział książki opatrzony jest czarno-białym rysunkiem, będącym wizualizacją opisywanych na kartach książki wydarzeń. To ważny argument dla sięgających po książkę młodych czytelników. Rysunki wykonane są bowiem z dużą dbałością o szczegóły i znakomicie ukazują to, co w danym momencie dzieje się w powieści.

Patka i Pepe. Pierwsza zagadka to pierwszy tom serii o przygodach Patrycji i Piotrka. To ciekawie zapowiadająca się seria, którą warto się zainteresować i po którą z pewnością warto sięgnąć.

Recenzja autorstwa Magdalena Galiczek-Krempa ze strony granice.pl

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2020 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress