73. rocznica zagłady gett w Falenicy i Rembertowie

Rocznica zagłady gett w Rembertowie i Falenicy

Zbliża się kolejna rocznica tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce na terenie dzielnicy Wawer.
20 sierpnia 2015 r. o godz. 18.00, w 73 rocznicę zagłady getta w Falenicy i Rembertowie, zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczcić jej ofiary, na kameralne spotkanie przy pomniku upamiętniającym zagładę Żydów Falenicy.

getto_net27 sierpnia 2015 o godz. 19.00, zapraszamy Państwa na uroczysty koncert MUZIKAIM znakomitej Kapeli Brodów do KINOkawiarni Stacja Falenica, ul. Patriotów 44A w Warszawie.
Tym razem posłuchamy nieznanej i niepublikowanej, wiejskiej muzyki żydowskiej z Polski, przechowanej w pamięci muzyków i nielicznych dzieł Oskara Kolberga, podsłuchanych pod oknem, nauczonych w terminie u żydowskiego skrzypka, granych do tańca na zabawach i weselach. Aby nie uchybić pięknu starodawnych pieśni i partytur muzycy zachowują oryginalne maniery wykonawcze, a w przypadku muzyki religijnej, właściwy jej tematyce kontekst. Nie cytują, ale opowiadają, tę samą co przed wiekami, historię.
Kapela zagra w składzie:
Witek Broda – skrzypce
Marta Maślanka – cymbały
Jacek Mielcarek – klarnet, saksofon sopranowy
Kuba Mielcarek – kontrabas
Mirek Ładoś – dżaz

Wstęp wolny.
W związku z prognozowanym dużym zainteresowaniem koncertem, bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. Wstęp jest darmowy, ale pierwszeństwo wejścia będą miały osoby z listy. Wejściówki rezerwować można pod nr telefonu: 530 882 809.
Zapraszamy!

Jolanta Pełka, Fundacja Europejski Instytut Kultury – autorka projektu
Komitet Upamiętnienia Zagłady Gett w Falenicy i Rembertowie

Koncert wspierają finansowo: Urząd Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, Fundacja Europejski Instytut Kultury, KINOkawiarnia Stacja Falenica, Fundacja NER-TAMID Wieczne Światło

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2018 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress