5 wydarzeń na 5. urodziny Stacji Falenica!

 URODZINY STACJI FALENICA

plakat_urodziny6

Drodzy goście Stacji, szczerze mówiąc nie wiemy jak to się stało, ale z kalendarza wynika, że minęło już 5 lat naszej działalności na starym dworcu w Falenicy. Było to czas niesamowitych spotkań, wydarzeń, rozmów, a także inwestycji, remontów i walki o coraz lepszą jakość obsługi i projekcji. Jak każdym kombatantom, zebrało nam się na wspomnienia, ale nie zamierzamy nikogo zanudzać. Zamierzamy – ŚWIĘTOWAĆ!
Na Stacji od maja 2010 r. odbyło się blisko 150 wydarzeń. Były koncerty, niezapomniane spotkania z ciekawymi i wybitnymi ludźmi, odbywały się festiwale, wystawy, wernisaże, warsztaty i… wiele więcej. Postanowiliśmy odświeżyć sobie i Państwu te wspomnienia i przygotowaliśmy urodzinowy tydzień atrakcji. Coś dla siebie znajdą melomani, miłośnicy kina i fotografii, łasuchy oraz oczywiście dzieci! Żeby się Państwo w tym nie pogubili, przygotowaliśmy krótkie kalendarium.

 


KONCERTbizon23 maja, godz. 20:00
W ciągu 5. lat na Stacji odbyło się kilkadziesiąt koncertów. Gościliśmy sławy, chóry, solistów, orkiestry dziecięce i całe zespoły. Pora więc wrócić do tych tradycji. Zaczynamy z wysokiego Ce. Dosłownie. Już 23 maja wystąpi u nas Marta Bizoń, krakowska artystka, kojarzona z „Piwnica pod Baranami” i piosenką aktorską na najwyższym poziomie. Marta Bizoń, w towarzystwie muzyków, zagra utwory z obu swoich płyt, w tym przebojowy i zabawny, znany zwłaszcza słuchaczom Trójki, „Mamą być”. Po koncercie wzniesiemy toast oraz podzielimy się tortem.
Bilety 50 zł (PROMOCJA LAST MINUTE: 35 zł przy zakupie dwóch lub więcej biletów!), rezerwacje 530 882 809. Możliwość zakupu biletów przez Internet!
Partnerem gali są:
krzywkowski mip

 

 

 

 


Od 23 maja

WYSTAWA
profi_00007
Przez kilka lat, dość regularnie na Stacji odbywały się wernisaże fotografii, a na Stacji funkcjonowała Galeria „Kąt” prowadzona przez Arkadiusza Ścichockiego. Miały też miejsce pokazy malarstwa, grafiki, sztuki współczesnej… Od 23 maja zapraszamy na wystawę fotografii inspirowanych Stacją Falenica autorstwa członków Sekcji Fotograficznej Wawerskiego Centrum Kultury, Filia Falenica oraz naszej kronikarki – Kaśki Krajewskiej alias Foto Fiszka. Na ścianach zawiśnie też wybór plakatów z naszych imprez z całych 5. lat!
22 maja o 20:00 zapraszamy na wernisaż prac i oficjalne otwarcie wystawy!
26 maja, godz. 20:00

KOLACJA Z FILMEM
newslet_00004
Pierwszym wydarzeniem nowo otwartej kawiarni Stacja Falenica były warsztaty z okazji Dnia Matki. W piątą rocznicę zapraszamy wszystkie mamy na specjalny seans z kolacją. Pokażemy – PRZEDPREMIEROWO – największy hit ostatnich lat we Francji, komedię „Rozumiemy się bez słów”. Tego dnia stoliki będą tylko dwuosobowe, nakryte obrusem, na której w świetle migotania ekranu i świec, przy lampce wina, spożyć można wyborną kolację, przygotowaną specjalnie przez naszą kuchnię. Specjalnie dla Was, specjalnie dla Mam!
Menu:
Przystawki (do wyboru)
Krem z zielonego groszku z miętą i płatkami migdałów
Tarta ze szpinakiem, kozim serem i pomidorkami koktajlowymi

Danie główne (do wyboru)
Grillowany pstrąg w sosie jogurtowym z warzywami
Pieczony indyk w sosie porzeczkowo – winnym

Desery (do wyboru)
Sałatka owocowa
Tort bezowy z kremem mascarpone i wiśniami

Koszt 75zł / od osoby. W cenie mieści się rezerwacja stolika dwuosobowego, jedna przystawka, jedno danie główne, jeden deser. Lampka wina w prezencie 🙂 (bądź sok lub woda)

A do tej uczty, na dobre trawienie, uczta na ekranie. „Rozumiemy się bez słów” to świetna rodzinna komedia. Bohaterami są Państwo Belier, dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane?

 


 

29 maja, godz. 19:30
SPOTKANIE Z FILMEM
taxi_teheran_panahi

Gościem specjalnym spotkania będzie Tadeusz Sobolewski! Na kolejnym spotkaniu klubu filmowego Carte Blanche, tym razem będziemy mogli podziwiać niezwykły film, w reżyserii niezwykłego, wolnego człowieka. Film „Taxi-Teheran” wygrał tegoroczny festiwal w Berlinie. To już trzeci film irańskiego reżysera Jafara Panahiego, który powstał w domowym areszcie. Reżyser został skazany za propagowanie nieprawomyślnych treści, ale to nie powstrzymał go przed twórczością. Tadeusz Sobolewski nasz gość tak pisał o „Taxi-Teheran”, będąc korespondentem „Gazety” w Berlinie:
„Udało mu się stworzyć jakby osobny gatunek „filmów niemożliwych”, w których człowiek skazany na milczenie, śledzony, uruchamia kamerę, a rzeczywistość, od której miał być odcięty, sama wdziera się przed jego obiektyw, jak pasażerowie taksówki, którą w najnowszym filmie on sam prowadzi po Teheranie. Dziwny jest ten taksówkarz. Przyjmuje każdego klienta, nic nie bierze za kurs, ale za to filmuje całą sytuację. Nie od razu orientujemy się, że pasażerowie są nieprzypadkowi.
To aktorzy naturszczycy, znajomi albo członkowie rodziny reżysera, ale także bohaterowie jego dawnych filmów”.

Spotkanie będzie o tyle ciekawe, że Tadeusz Sobolewski przyjedzie do nas prosto z festiwalu w Cannes! Liczymy na gorącą relację i repertuarowe wskazówki 🙂
Piątek 29 maja godz. 19:30. Bilety 17 i 19 zł.

 


 

31 maja godz. 11-13
DZIEŃ DZIECKA
11198665_1049740288389074_539013376_n

No i wreszcie – coś dla naszych drogich dzieciaków! Jesteście i zawsze byliście naszymi najważniejszymi gośćmi. To dla Was przez piec lat przygotowaliśmy blisko setkę warsztatów i najróżniejszych wydarzeń. To dla Was od pięciu lat prowadzimy zajęcia edukacji filmowej, podczas których pokazaliśmy ponad 200 filmów! Z tej okazji wraz naszymi przyjaciółmi i wypróbowanymi w boju partnerami chcemy Was zaprosić na Dzień Dziecka, czyli Stacja Falenica i Przyjaciele.
Tego dnia za darmo będzie można skorzystać z kilku stoisk na terenie Stacji oraz ogródka. Każde dziecko, za udział w zabawie będzie otrzymywało części układanki. Za gotowa układanką będzie można odebrać nagrody.
Swój udział potwierdziły:
Przedszkole Aniołkowo z Miedzeszyna wykorzystujące metodę Montessori, L’Arche – fundacja, działająca na rzecz przemiany osób sprawnych i z niepełnosprawnością, Dragonfly – angielski dla dzieci, harcerze, kuglarz Coolek, Stowarzyszenie Avangarda, propagująca fantastykę i planszówki, oraz nasze ekipa! Do tego utrudzeni goście będą mogli się wyciągnąć na pufach RedPoint. W każdym miejscu będzie można się pobawić, w każdym – zdobyć kolejny element układanki! Wszystko za darmo, wszystko dla Was!

 

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2020 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress