Brzdąc Ch. Chaplina z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie!

Brzdąc, reż. Charlie Chaplin, USA 1921 r. 70 min.
KOMEDIODRAMAT

Wielu z Państwa pamięta projekcję „Nosferatu” Murnaua w lutym zeszłego roku. Niezapomniane widowisko, dając znakomitą oprawę dla klejnotu światowego kina, stworzyli muzycy z małopolskiego zespołu „Czerwie”.  Po roku „Czerwie” wrócą na naszą scenę  z autorską interpretacją kolejnego niemego arcydzieła, czyli „Brząca” Charlesa Chaplina. To pierwszy pełnometrażowy film Chaplina i jednocześnie początek wielkiej legendy kina.

O filmie:
Włóczęga znajduje podrzucone niemowlę, którego na próżno stara się pozbyć. Pięć lat później stanowią jedno serce i jedną duszę – chłopiec przejął aż do najdrobniejszego szczegółu nawyki swego opiekuna. Jeden kryje drugiego. Ale szczęście nie trwa długo, ponieważ matka, która tymczasem stała się sławną aktorką, chce odebrać dziecko. Charles próbuje pocieszać się marzeniem, ale rzeczywistość staje się nieomal piękniejsza od marzeń: matka przyjeżdża po dziecko i.. ojca, który przecież należy do szczęśliwej rodziny.

O wykonawcach:
czerwie 2014

CZERWIE – niezależna małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (pow. wadowicki) w Beskidzie Małym i godnie reprezentuje swój region występami, na które dostaje zaproszenia z całego kraju. Czerwie dały się już poznać m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu , Colours of Ostrawa w Czechach oraz wielu innych festiwalach w Polsce i zagranicą Zagrali dotąd ponad 400 różnego typu imprez, od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych.

Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie
„Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007), co jest w dorobku grupy najbardziej prestiżowym osiągnięciem. Sztukę wystawiono 50-krotnie w stolicy, była emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura, Zespół zaproszono również do zagrania koncertu w programie „Poza kontrolą” w TVP Kultura, który reżyserował Xawery Żuławski. W roku 2004 CZERWIE wydały album pt. „Padlina” m.in. z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu”, który niejednokrotnie gościł na antenach stacji radiowych. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego, producenci muzyki elektronicznej
i wielu innych przyjaciół. W roku 2012 ukazała się ostatnia produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie
płyta „Melanż”uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych w tym roku.

Data: sobota, 5 kwietnia
Start: 20:30
Miejsce: kinokawiarnia Stacja Falenica
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu

 

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2020 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress