Letnisko z artystami – przejazd zabytkowego pociągu

14 września już po raz drugi odbędzie się wielkie święto wawerskich osiedli, czyli „Letnisko z artystami”. Głównym punktem bogatego programu będzie oczywiście przejazd zabytkowych wagonów i parowozu, ale przez całą sobotę odbywać się będą imprezy związane z historią i tradycją „linii otwockiej”. Stacja Falenica jak rok temu włączyła się w organizację tego święta, w końcu tego dnia Falenica będzie stacją końcową, a parowóz dwukrotnie będzie stał przy naszym peronie.

letnisko_plakatParowóz przeniesie nas do czasów, kiedy powstawał falenicki dworzec, a do Falenicy i okolicznych osiedli przyjeżdżali letnicy, żeby odpoczywać w sosnowych klimatach, z dala od zgiełku miasta. „Letnisko z artystami” to świetna okazja, żeby poczuć ulotny czar tamtych czasów, zachęcamy więc, żeby przetrząsnąć szafy naszych babć i dziadków, wujków i cioć i przybyć na Stację Falenicy w stroju z epoki. Dla każdego, kto przybędzie w przebraniu czekają niespodzianki, a autor najciekawszej kreacji otrzyma nagrodę!

A oto szczegółowy rozkład jazdy:
Zaczynamy o 10:30 rano. Razem z wawerskim przedszkolem Ciuchcia Puch Puch zaprosimy najmłodszych na warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą tworzyć wspólną pracę pt. Ciuchcia. Każdy będzie mógł wykonać dowolną techniką swój własny wagon. Połączone wagony stworzą wielki pociąg, który zawiśnie na peronie Stacji Falenica. Wszystko po to, żeby około 12:00 dzieci wraz z rodzicami mogły przywitać na peronie ciuchcię.
Między 12:00 a 13:30 pociąg będzie udostępniony do zwiedzania, będzie można go także podziwiać siedząc przy ustawionych na peronie stolikach, eksplorując przygotowane specjalne na ten dzień menu, które nawiązywać będzie do międzywojnia, okresu rozkwitu „linii otwockiej”.
W tym czasie na scenie Stacji Falenica zaprezentuje się Teatr z kaczego Dołu w półgodzinnym spektaklu „Wycieczka do Świdra” wg Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wykona także piosenki z programu „Pociąg do Falenicy”.

O 13:30 pomachamy lokomotywie, która ruszy w swój drugi kurs a my zaprosimy na I otwarty turniej w grę planszową „Letnisko”. Jest to gra rodzinna opracowana przez Karola Madaja, w której wcielamy się w rolę właściciela pensjonatu na linii otwockiej. Zarówno szata graficzna jak i fabuła gry osadzone są w klimacie tytułowego nadwiślańskiego letniska.
Około 16:30 znów zawita u nas parowóz, a na peronie zainauguruje swoją działalność „Wędrujące studio”, czyli projekt studia fotografii kreatywnej „Jak to się robi” z Otwocka. Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie w nim zdjęcie, by po chwili odejść z gotowym drukiem. Studiem zarządzać będzie Anna Fijałkowska i Maciej Łabudzki, artyści i założyciele studia „Jak to się robi”, którzy chcą w ten sposób nawiązać do początków fotografii, kiedy właśnie tacy wędrowni fotografowie przemierzali świat. Tymczasem na scenie zaprezentuje się Studio Teatralne im. Ireny Solskiej ze specjalnym udziałem Elżbiety Marciniak w programie „Bal u Teofila Winegreta” wg Juliana Tuwima.

Finał o 17:30, kiedy to zabytkowy pociąg, w chmurze dymu wyruszy w kurs do Warszawy Gdańskiej.

 

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2020 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress