TWOJA KOLEJ: Kawiarnia Obywatelska na Stacji Falenica

11 września, niedziela, godz. 12-16
Aktywni  Mieszkańcy  Dzielnicy Wawer!

Pragniemy Was serdecznie zaprosić do Kawiarni Obywatelskiej, która będzie otwarta 11 września 2011 w godz. 12:00 – 16:00 na Stacji Falenica. 

W dawnej poczekalni kolejowej spotkają się ci, którzy nie siedzą bezczynnie i nie czekają, by inni zrobili coś za nich. Zaproszenie kierujemy do mieszkańców dzielnicy Wawer, szczególnie przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, klubów, towarzystw, kół i indywidualnych osób i całych  rodzin, którym udało się zrobić coś dla wspólnego dobra.

Spotkanie będzie  okazją, żeby opowiedzieć, co robicie, wymienić się doświadczeniami z ludźmi działającymi w grupach formalnych i nieformalnych w naszej dzielnicy. Do udziału w spotkaniu zachęcamy szczególnie młodzież i wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli żadnej działalności ważnej społecznie, ale są na to otwarci. 

Kawiarnia Obywatelska na „Stacji Falenica” będzie otwarta 11 września 2011 przez 4  godziny (między godz.12.00 a 16.00). W tym czasie mieszkańcy będą mogli przyjść na darmową kawę obywatelską, obejrzeć film krótkometrażowy i wziąć udział w warsztacie artystycznym.

Materialnym efektem warsztatów będzie projekt wawerskiej Mapy komunikacji społecznej
. Na mapę zostaną naniesione w sposób graficzny wszystkie oddolne inicjatywy mieszkańców Wawra zgłoszone w trakcie warsztatu. Na mapie znajdą się zarówno inicjatywy organizacji pozarządowych, jak i małe przedsięwzięcia grup nieoficjalnych (mieszkańców jednego osiedla, jednej ulicy, klasy szkolnej, koła wolontariatu). Mapa zostanie uzupełniona i zredagowana, a w przyszłości powstanie wersja internetowa mapy. Wydrukowana wersja mapy (szt.10, format B1) zawiśnie w ważnych miejscach dla mieszkańców Wawra: Urząd Dzielnicy Wawer, ośrodki kultury, szkoły.

Warsztat artystyczny „Nie po to stoję, żebyś siedział. Krzesło”.
Warsztaty skierowane będą do formalnych i nieformalnych stowarzyszeń i grup działających na terenie dzielnicy Wawer. Przy użyciu techniki „recycling art” (sztuka przetwarzania i przywracania znaczenia przedmiotom przy pomocy wszelkich dostępnych materiałów) uczestnicy będą mieli za zadanie dokonania modyfikacji przedmiotu, jakim jest krzesło, w celu wyrażenia antyreklamy biernej postawy obywatelskiej – „postawy siedzącej”. Inspiracją do działania twórczego ma być hasło warsztatów: „Nie po to stoję, żebyś siedział. Krzesło”.

Wierzymy, że spotkanie w Kawiarni Obywatelskiej na Stacji Falenica stanie się ważnym krokiem ku integracji środowiska osób działających społecznie na terenie Dzielnicy Wawer. Kawiarnia zostanie otwarta w pierwszym dniu Tygodnia Obywatelskiego, który odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych (VI OFIP).

Chętnych do wzięcia udziału w warsztacie prosimy o potwierdzenie przybycia do piątku 9 września 2011 roku. 

Kontakt: Ola Januchowska-Pikuła kom.693 033 994, e mail: oliola@gazeta.pl

Organizator: Stowarzyszenie „Chata z pomysłami” oraz KINOKawiarnia „Stacja Falenica”.
www.chatazpomyslami.org 
www.stacjafalenica.pl

Teraz „Twoja kolej”
by powiedzieć, co tworzycie;
by pokazać, co znaczy być aktywnym obywatelem;
by poznać inne grupy formalne i nieformalne działające na terenie dzielnicy Wawer.

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2019 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress