Kurs wakacyjny: ABC Fotografii

11 – 16 lipca 2011
Kurs Wakacyjny:
ABC fotografii

tygodniowe warsztaty dla dzieci i mlodziezy starszej 🙂Fakty:
kurs poprowadzą znakomici wykładowcy – praktycy: Arkadiusz Ścichocki  fotograf Gazety Wyborczej , instruktor fotografii , specjalizuje sie w fotografi wnętrz i fotografii studyjnej (http://www.scichocki.iportfolio.pl/) oraz Radosław Krupiński  działający od ponad 25 lat jako animator życia kulturalnego i artystycznego , zalozyciel galeriii  pakamera i galerii im . Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Tworczej w Wigrach , ktora prowadzi pod patronatem Polskeigo Zwiazku Artystow Fotografikow (http://www.wigry.org/”www.wigry.org)
Oboje posiadają bogatą wiedzę i doświadczenie w codziennej pracy fotografa, jak i w nauczaniu fotografii, co poparte jest uprawnieniami Instruktora Fotografii, zajęcia potrwają 5 dni, a szóstego dnia w sobotę uczestnicy oraz wszyscy inni zaproszeni goście wezmą udział w wernisażu prac stworzonych podczas kursu, zajęcia zaplanowane są w trzech blokach 1. godzinnych z przerwą na napoje i drobne przekąski. KINOkawiarnia Stacja Falenica oferuje pomieszczenie dawnego holu dworca wysokiego na 9 m, co daje wiele ciekawych możliwości praktycznego ćwiczenia fotografii. W trakcie kursu możliwe będzie wypożyczenie sprzętu fotograficznego.

Każdy dzień kursu podzielony został na bloki:

Blok wprowadzenia – prezentacja multimedialna na dużym kinowym ekranie połączona z wykładem przybliżającym tematykę danego dnia. Każde wprowadzenie zakończy się praktycznym zadaniem do wykonania przez uczestników.

Blok praktyczny
 – zrealizowanie zadania przez każdego z uczestników – możliwość bieżącego konsultowania z prowadzącymi

Przerwa na napoje i przekąski – zgrywanie prac uczestników kursu

Blok omówienia zadania
 – prowadzący omówią 5 – 10 wybranych prac uczestników kursu w stosunku do wcześniej wprowadzanych zasad. W ciągu trwania kursu prace każdego z uczestników zostaną skomentowane przynajmniej raz.

W ramach Wakacyjnego Praktycznego Kursu Fotografii przewidzianych zostało 5 podstawowych grup tematycznych odpowiadającym poszczególnym dniom kursu.

Dzień 1
Temat: Rodzaje aparatów i techniczne formy zapisu, wady i zalety poszczególnych typów aparatów, omówienie sprzętu posiadanego przez uczestników, formy zapisu i ich ograniczenia, metody opisywania i przechowywania zdjęć, fotografie elektroniczne czy papierowe?

Dzień 2
Temat: Światło oraz wprowadzenie do podstawowych zmiennych w fotografowaniu: przesłony, czasu i migawki, budowanie dramaturgii zdjęcia, fotografowanie ze światłem i pod światło, wykorzystywanie lampy błyskowej, we wnętrzu i w plenerze,  fotografowanie w różnych porach dniach.

Dzień 3
Temat: Portret i zdjęcia reporterskie, wykorzystywanie światła i przesłony, rodzaje obiektywów, tajniki fotografii czarno-białej.

Dzień 4
Temat: Architektura i wnętrza, kadrowanie, ludzie na tle obiektów, duże i małe obiekty (przedmioty).

Dzień 5
Temat: Pejzaż – zajęcia odbędą się w plenerze w trakcie wyprawy fotograficznej do Otwocka, szlakiem zachowanej architektury drewnianej – horyzont w pejzażu i podstawy problematyki kadru, plany fotograficzne, ostrości i nieostrości w fotografii pejzażowej, itp.

Dzień 6 – sobota 17.07 godz. 17. 00
Wernisaż wystawy zdjęć uczestników kursu – w trakcie wernisażu rozdane zostaną pamiątkowe dyplomy ukończenia Praktycznego Kursu Fotografii.

Koszt: 370 pln / osoba

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2019 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress