Wystawa prac Judyty Krawczyk

Bardzo serdecznie zapraszamy na wystawę prac Judyty Krawczyk-Domańskiej.
Malarka jest absolwentką warszawskiej ASP, docenioną i obiecującą artystką. Ma w swoim portfolio prestiżowe wystawy i wyróżnienia. Jej prace są kupowane przez kolekcjonerów i cieszą się uznaniem autorytetów tej materii.

„W obrazach, które tytułuję „Okrycie”, ukazuję odbiorcy twarze swoje i bliskich, pragnienie kobiety samotnej bycia kobietą, zapachem oraz wspomnienie opowieści babci o rycerzu na koniu, co ją od śmierci uratował. Pod osłoną ubrania, zbroi, okularów nie ukrywam, lecz odsłaniam to, co intymne, ulotne, trwające tylko chwilę, a zapadające na wieczność jak w obrazie „ Niezgoda”, gdzie twarz portretowanego stanowi przeciwieństwo możliwości jego ciała, jest maską wyrażającą niespełnione oczekiwania.
W obrazie „Anioł stróż” pozwoliłam ekspresji na swobodną improwizację, intuicyjnie a świadomie doprowadzając całość do brzmienia, które tylko echem odbija się we wspomnieniu opowieści nieżyjącej już babci. Natomiast w „Idą piraci” okryta we współczesną maskę portretowana córka już się oddala od wspomnienia kompozycji muzycznej o korsarzach, śpiewanej przez nieżyjącą ciocię, podczas kiedy ona, malutka wtedy, wyobrażała sobie postaci kolorowych piratów.”
Judyta Krawczyk-Domańska

„Zaskoczenie błędem przy szybkiej pracy czyni wyobrażenie świeżym i upodmiotowia artystę, gdyż ten, tworząc, wprowadza się w stan niepokoju, niepewności, nawet bezradności, a te tworzą duchowość. To oznaka bogactwa i skomplikowania duszy. To droga do samorealizacji, a tak właśnie Judyta niewoli szczerością, intymnością, przyznaniem się do błędu, zaproszeniem w twórczy proces.”
Andrzej Bukowski

Wystawa odbędzie się 28 maja o godz. 17
Serdecznie zapraszamy Państwa z Przyjaciółmi.

Judyta Krawczyk-Domańska
http://jukrado.blogspot.com/
http://portfolia.artserwis.pl/A489270

20120409-201833.jpg

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2019 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress