Wieczór kabaretowy Moniek Przepiórko i inni

30 września, piątek, godz. 20:00

Falenica do 1939 r. była miasteczkiem w większości zamieszkałym przez Żydów. Wierni naszemu genius loci proponujemy Państwu spędzenie noworocznego wieczoru z piosenką i humorem żydowskim. W dniach 29 i 30. 09.2011 Żydzi obchodzą Nowy Rok – Rosz Haszana. Zapraszamy na program kabaretowy zatytułowany „Moniek Przepiórko i inni”.

Usłyszą Państwo popularne monologi, skecze i piosenki z przedwojennego żydowskiego kabaretu w języku polskim i żydowskim. Autorami tekstów są Julian Tuwim, Marian Hemar, Jerzy Turandot i inn. do muzyki H. Warsa, J. Petersburskiego i Z. Białostockiego. Kabaret jest grany z powodzeniem od kilku lat na scenach całej Polski.

Wykonawcami są czołowi aktorzy Teatru Żydowskiego w Warszawie: Dorota Salamon, Marek Węglarski, Henryk Rajfer przy akompaniamencie oraz konferansjerce Teresy Wrońskiej (dyrektora muzycznego Teatru Żydowskiego). Z tajnikami święta Rosz Haszana zapozna Etel Szyc (aktorka Teatru Żydowskiego, nauczycielka kultury żydowskiej), która poczęstuje Państwa pysznymi koszernymi chałkami i jabłkami z miodem.

Zapraszamy 30. 09. 2011 na godz. 20. 00.
Cena biletu: 25 zł
Program trwa ok. 80 min.

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2019 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress