Stacja Książka dla młodzieży: spotkanie z Justyną Drzewicką

Wszystkich młodych czytelników zapraszamy na niesamowitą podróż w czasie z Justyną Drzewicką, autorką trylogii dla młodzieży NIEPOWSZEDNI.

14 grudnia o godz. 16.00 pisarka opowie o swojej nowej, jeszcze ciepłej i pachnącej drukiem książce – „Ratownicy czasu”, która jest zapowiedzią nowego cyklu powieści.

Uwaga!!! Będą niespodzianki 🙂

***

„Ratownicy czasu” łączą typowe dla pisarki fabularny rozmach, ujmujące postaci oraz językowe bogactwo z niezwykłym poczuciem humoru i subtelnie podaną historyczną wiedzą.

Bohaterowie książki to dwójka współczesnych trzynastolatków, Sara i Daniel, którzy zostają zabrani w podróż do przeszłości przez sympatycznego nicponia z 2118 roku. Można by go nazwać humanoidem, gdyby nie to, że ma postać kota o osobowości na pół kociej, na pół „nastoletniej”. To nie działanie czarów – podróż w czasie jest możliwa dzięki technologii z czasów kota.

Sara i Daniel udają się do Bolonii końca XV wieku, gdzie studiuje Mikołaj Kopernik. Nie potrafią odmówić sobie podróży – fascynuje ich świat, który znają tylko z filmów i książek, ale chcą też zerknąć na prawdziwego Kopernika, z krwi i kości, a nie sztywną i pozbawioną życia postać patrona ich szkoły.

Przygoda, która miała być przyjemna i bezpieczna, okazuje się skomplikowana wskutek lekkomyślności kota, który ściąga do oprogramowania wirus, co zmienia nie tylko przeszłość, ale też piętrzy przeszkody uniemożliwiające bohaterom powrót do domu, do swoich czasów. Od ich pomysłowości, odwagi i determinacji zależy nie tylko sukces misji powrotnej, ale też przyszłość Mikołaja Kopernika, który bez pomocy trójki archeoturystów nie zostanie astronomem.

W książce znajdują się komiksowe humorystyczne ilustracje autorstwa Jędrzeja Łaniewskiego oraz mnóstwo ciekawostek i zaskakujących faktów z życia astronoma.

***

Brzmi zachęcająco? Zapraszamy po więcej 🙂

Spotkanie poprowadzi Jakub Jabłonka.

Wstęp wolny.

Patron medialny: RDC

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury MKiDN.