Kraina Cudów

Wyobraź sobie magiczny, jedyny w swoim rodzaju, pełen kolorów i magii lunapark, w którym niesamowite rollercoastery zaprzeczają grawitacji, atrakcje zdumiewają, a przy okazji spotkasz tam niezwykłe postaci. To właśnie zrobiła ośmioletnia June – przyszła inżynierka i projektantka rzeczy niemożliwych – wyobraziła sobie takie miejsce w zaciszu swej sypialni. Wspólnie z mamą skonstruowały w wyobraźni wielki park rozrywki, miejsce, w którym w powietrzu można narysować mówiącą złotą rybkę, a wieczorami pokazy fajerwerków przenoszą nas do innego świata.

June tworzyła lunapark przez całe dzieciństwo wyłącznie przy użyciu swej wyobraźni, której granic próżno szukać. Powstało miejsce, które może być spełnieniem marzeń każdego dziecka. Miejsce, w którym zabawa i beztroska nie mają końca. Całością zarządza wesoły szympans Fistaszek, który – za pomocą magicznego markera – na bieżąco tworzy rzeczywistość i kolejne atrakcje.

Kiedy jednak mama June zaczyna poważnie chorować, dziewczynka porzuca swą krainę cudów. Jak twierdzi, na zawsze. Tyle tylko, że kraina cudów nie porzuca jej… Pewnego dnia, kiedy June spaceruje po lesie, z niedowierzaniem spostrzega, że jej wyimaginowany lunapark… istnieje naprawdę. Spotyka w nim dawnych przyjaciół – wesołego misia Boomera, specjalistę od spraw technicznych – jeżozwierza Steve’a, wrażliwą i słodką samicę dzika – Gretę oraz dwa szalone bobry – Coopera i Gusa, które bez przerwy się ze sobą przekomarzają. I kiedy zabawa trwa w najlepsze, wydarza się coś dziwnego – tajemnicza Ciemność zapada nad lunaparkiem, co więcej – nikt nie może odnaleźć Fistaszka, a park atakują hordy Szympiaków, które wprowadzają chaos. Aby ocalić swój niesamowity świat, June decyduje się odnaleźć Fistaszka i odkryć tajemnicę Ciemności, zanim zupełnie zakryje ona krainę cudów.

Od kiedy w 1998 roku André Nemec i Josh Appelbaum połączyli twórcze siły jako producenci i scenarzyści, odwiedzili przeróżne miejsca i światy, by wspomnieć choćby filmy „Wojownicze żółwie Ninja” czy „Mission: Impossible – Ghost Protocol”, przy których pracowali. Tym razem – w ich pierwszej animacji – zabierają nas w sam środek wielkiego, kolorowego lunaparku. Spotkamy tam ośmioletnią June, która poruszy niebo i ziemię, by ocalić swe największe osiągnięcie – krainę cudów.

JUNE

Sercem „Krainy cudów” jest ośmioletnia June, rudowłosa, bystra, zawadiacka dziewczynka o nieskończonej wyobraźni. Poznajemy ją, gdy za sprawą samodzielnie skonstruowanego rollercoastera niemal obraca w ruinę okoliczne domy. – Bierze z dzieciństwa wszystko, co się da, wyciska je jak cytrynę – mówi Nemec – We wszystko, co robi, wkłada całe serce i wszystkie emocje. Wszystko, co później ją spotyka, sprawia, że pod koniec filmu wie o życiu więcej, wie, że bywa wspaniałą zabawą, ale może także przynieść smutek.

Filmowa relacja między June a jej mamą jest niezwykle bliska. Matka rozbudza wyobraźnię córki, wspólnie z nią wybiera się w krainę wyobraźni. Z całą pewnością są najlepszymi przyjaciółkami. – Jest między nimi rodzaj symbiozy – mówi Applebaum – we wszystkim, co robią. Ale najbardziej zbliża je kraina cudów, którą w jakimś sensie stworzyły wspólnie.

Radosne, energetyczne usposobienie June zmienia się w chwili, w której jej mama zaczyna poważnie chorować. – June traci grunt, traci kogoś, kto był dla niej sterem, a wspomnienia wspólnych chwil stają się dla dziecka zbyt bolesne. Dlatego porzuca krainę cudów – mówi Applebaum.

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2020 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress