MMF – czyli Majowe Maratony Filmowe na Stacji Falenica

1 i 2 maja, godz. 20.00

Przed nami tradycyjny, polski, majowy długi weekend. Stacja Falenica postanowiła uczcić ten świąteczny maraton, we właściwy sobie sposób – organizując Majowe Maratony Filmowe. Pierwszego i drugiego maja o 20:00 ! zapraszamy wszystkich zmęczonych grillowaniem, zmuszaniem zastałych po długiej zimie mięśni do aktywności oraz wieszaniem flag i defilowaniem w pochodach widzów na niezwykłe spotkania ze świetnym kinem.

 

 

 

 

 

W sobotę 1 maja zapraszamy na Pierwszy Majowy Maraton Filmowy – wieczór z muzyką. Najpierw Wim Wenders oprowadzi nas po tętniącej rytmem Kubie w jedynym w swoim rodzaju filmie Buena Vista Social Club.Reżyser poszukuje legendarnych kubańskich muzyków, których z racji wieku widzielibyśmy jako zatopionych we wspomnieniach staruszków. Tymczasem znajdujemy 80-letnich dżentlemanów, dla których muzyka stała się eliksirem młodości. Film pozwolił im wystąpić w Carneggie Hall w Nowym Jorku, a także u schyłku życia ruszyć w trasę koncertową. Jedyny w swoim rodzaju film, który uzyskał najwyższą na Stacji Falenica kategorię MUST SEE.

 

 

 

 

 

Drugi film to portret człowieka-instytucji, poety, pisarza, a od 1967 r. również piosenkarza – Leonarda Cohena. W filmie Leonard Cohen – I’m Your Manspróbujemy dociec na czym polega fenomen twórczości Cohena, a przede wszystkim posłuchać jego muzyki. Narracja w filmie osnuta jest wokół koncertu, który odbył się w 2005 r., w którym znani muzycy wykonywali jego utwory. W filmie usłyszymy trzynaście z nich, a oprócz rozmów z tytułowym bohaterem, zobaczymy też m.in. Nicka Cave’a, Bono i Edge’a.

 

 

 

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2020 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress