SMOG WARS – pokaz specjalny filmu i spotkanie z twórcami

Zapraszamy na jednorazowy, specjalny pokaz filmu „Smog Wars” 5 grudnia o godz. 18:00 w Stacji! Po filmie spotkanie z twórcami.

Co roku około 50 tys. przedwczesnych zgonów w Polsce jest spowodowane zanieczyszczeniem powietrza. 9 stycznia 2017 jakość powietrza w Warszawie była gorsza niż w jakimkolwiek innym dużym mieście na świecie, co wywołało ogólnonarodową dyskusję na temat walki ze smogiem. Wśród zbulwersowanych jest Michał, mieszkający w Warszawie ojciec astmatycznego dziecka, który postanawia zaangażować swojego amerykańskiego kolegę Jonathana w nakręcenie filmu badającego specyfikę polskiego smogu. Dzięki wywiadom z ludźmi z różnych warstw polskiego społeczeństwa widz dowiaduje się. jak zanieczyszczenie powietrza odbija swoje piętno na codziennym życiu europejskiej stolicy w 2018 roku i dlaczego rozwiązanie tego problemu nie jest łatwe. 

GOŚCIE: 
Michał Konopa – pomysłodawca i producent filmu. Zawodowo zajmuje się rekrutacją i konsultingiem w obszarze nieruchomości komercyjnych. W latach 2000-2012 mieszkał w Krakowie, gdzie zaczął interesować się kwestiami ekologicznymi. 

Jonathan L. Ramsey – reżyser z Chicago, który od 8 lat mieszka w Warszawie. tworzy krótkie filmy dokumentalne o życiu w Polsce, m.in Żyjąc z Warszawą, One Man’s Brexit.

Piotr Sergiej – aktywista z inicjatywy Polski Alarm Smogowy

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2020 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress