Solo Tres – Koncert muzyki latynoamerykańskiej!

Koncert muzyki latynoamerykańskiej zespołu Solo Tres

7 grudzień, godz. 20:30

Solo Tres to połączenie różnych kultur, świadomości artystycznych, owocujące niezwykłą różnorodnością i wszechstronnością repertuaru. Inspiracje czerpią z muzyki wywodzącej się z takich krajów jak Argentyna, Wenezuela, Brazylia czy Hiszpania.

Beatriz Blanco (śpiew, cuatro, instrumenty  perkusyjne.)

Leszek Potasiński (gitara, gitara basowa, cuatro, charango, instr. perkusyjne, śpiew)

Marek Walawender (gitara, gitara basowa, mandolina, instr. perkusyjne, śpiew)

Bilety: 35 pln normalny, 25 pln ulgowy (dla uczniów, studentów i seniorów). 

 

Bilety są dostępne w kasie kina lub online. 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Artyści: 

Beatriz Blanco

  Urodziła się w Caracas, w Wenezueli. Pierwsze kroki w muzyce stawiała w wieku 4 lat, ucząc się gry na cuatro, wenezuelskiej, narodowej odmianie gitary. W wieku 8 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Escuela Superior de Musica „Jose Angel Lamas”. Była również członkiem renomowanych wenezuelskich zespołów wokalnych, m.in. Kameralnego Zespołu Wokalnego Uniwersytetu Centralnego w Caracas i „Madrigalistas de Aragua „. Ten ostatni został laureatem I nagrody na międzynarodowym konkursie zespołów wokalnych w Porto Alegre, Brazylia 1978. Uczęszczała również do szkoły tańca nowoczesnego zespołu „Taller de Danza Contemporanea de Caracas”, z którym następnie występowała. Naukę śpiewu klasycznego podjęła za radą znakomitej nauczycielki śpiewu Very Rosza. W Polsce mieszka od 1982 r.     Studiowała śpiew w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Heleny Łazarskiej oraz w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimiery Goławskiej. 

Jest laureatką międzynarodowego konkursu wokalnego im. Carmen Teresa de Hurtado (Caracas, wrzesień 1989)

Jako solistka koncertowała w Wenezueli, Brazylii, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W Polsce występuje w prestiżowych salach koncertowych, m.in. w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Śląskiej, Studio S-1, Filharmoniach we Wrocławiu, Poznaniu, Bielsku Białej, etc., współpracując z wybitnymi muzykami, m.in. Wiesławem Ochmanem, Ellą Susmanek, Waldemarem Malickim, Maciejem Niesiołowskim, Leszkiem Potasińskim, Markiem Walawenderem, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, Sławomirem Chrzanowskim. Jest współtwórcą i członkiem zespołu SoloTres.

Brała udział również w wielu festiwalach muzycznych (m.in. ”Vratislava Cantas”, „Viva il Canto”, Festiwal Operowy w Bydgoszczy, Festiwal Gitarowy w Lublinie.)

Współpracuje także z teatrami operowymi, m.in. Warszawską Operą Kameralną (gdzie podczas dziesięcioletniej współpracy wzięła m.in.udział w I Festiwalu Mozartowskim w 1991 r.); Teatrem Wielkim w Warszawie (z którym brała udział w premierowych przedstawieniach dzieła J. Bruzdowicz w Paryżu – sala UNESCO i Barcelonie – w ramach Olimpiad Kulturalnych w lipcu 1992 r.)

Wykonuje zarówno klasyczny repertuar operowy: np. rolę Carmen w operze G. Bizeta (Opera Nowa w Bydgoszczy, Opera Śląska, Opera Szczecińska, Teatr Muzyczny w Lublinie), jak i musicalowy: jak np. rola Anity w „West Side Story” L. Bersteina, (przedstawienie to w Operze na Zamku w Szczecinie w 2001 r. zostało wyróżnione nagrodą za najlepszy spektakl roku), a także programy koncertowe śpiewając pieśni solowe oraz biorąc udział w koncertach zespołów kameralnych. 

Jest również wybitną wykonawczynią muzyki ludowej krajów Ameryki Łacińskiej, a także znawcą i popularyzatorem kultury Ameryki Południowej, a zwłaszcza Wenezueli – ambasador Wenezueli w Polsce P. Daniela Sokolovitch podczas publicznego koncertu nazwała Beatriz Blanco „ambasadorem kultury wenezuelskiej w Polsce”.

Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i jest częstym gościem w Telewizji Polskiej. 

Zajmuje się także działalnością pedagogiczną prowadząc autorski program artystyczno- dydaktyczny we współpracy z Instytutem Cervantesa w Warszawie.

 

Leszek Potasiński – gitara klasyczna

Leszek Potasiński uczył się gry na gitarze u prof. Ryszarda Bałauszko w PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie, a następnie ukończył z wyróżnieniem klasę gitary w warszawskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem prof. Marcina Zalewskiego. Studia kontynuował w Królewskim Wyższym Konserwatorium w Madrycie u Jose Luisa Rodrigo oraz na wielu kursach mistrzowskich.

Był laureatem m.in. I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej w Łodzi w 1979r., I nagrody na Konkursie Interpretacji Muzyki Hiszpańskiej w Warszawie (1985 r.), nagrody im. J.M. Morales (katedra im. Andresa Segovii) na Kursie w Santiago de Compostela (1985r.) oraz Medal Miasta Arthez na festiwalu „Guitares en Saubestre” (1988 r.)

Konceruje zarówno w kraju jak i za granicą (m.in. w Austrii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji). Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Szczególne miejsce w jego repertuarze zajmuje muzyka epoki baroku, utwory kompozytorów hiszpańskich ( w tym flamenco) południowoamerykańskich, współczesna muzyka polska oraz koncerty na gitarę z orkiestrą (m.in. słynny Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo, koncerty Antonio Vivaldiego). Często występuje jako kameralista, współpracując m.in. z Beatriz Blanco (śpiew), Jadwiga Kotnowska (flet), Jose Torresem (instrumenty perkusyjne), Markiem Walawenderem (gitara) i Markiem Wrońskim (skrzypce). Na koncertach wykorzystuje niekiedy swą umiejętności gry na charango, kastanietach, tabli czy bombo.Dokonał wielu transkrypcji i aranżacji zarówno na gitarę solo, jak i dla zespołów kameralnych.

Leszek Potasiński zajmuje się również pracą pedagogiczną. Prowadzi wykłady i kursy mistrzowskie w kraju i zagranicą (m.in.w Hiszpanii). 

 

Marek Walawender

Rozpoczął naukę gry na gitarze pod okiem swojego wuja, Zbigniewa Czerzniewskiego, następnie uczył się w PSM II st. w klasie prof. Marcina Zalewskiego i w Akademii Muzycznej F. Chopina w klasie prof. Ryszarda Bałauszko oraz na kursach mistrzowskich.

 Występuje w kraju i za granicą (w Szwecji, Niemczech, Francji, Czechach, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Włoszech, Hiszpanii i Meksyku) solo i w zespołach kameralnych.

Ma w swoim repertuarze utwory z różnych epok i w różnych stylach, od muzyki  renesansowej do współczesnej, oraz tradycyjną muzykę różnych narodów m.in. muzykę hiszpańską, latynoamerykańską, żydowską, cygańską,  rosyjską, ukraińską, i polską.

 Współpracuje także z zespołami jazzowymi oraz piosenkarzami i aktorami (m.in. A.Krzysztoń, E.Geppert, O.Leonenko, P.Gintrowski, Vistula River Jazz Band, O’Pasaro) jak też z teatrami muzycznymi i dramatycznymi  oraz orkiestrami symfonicznymi. 

 Był założycielem i wieloletnim członkiem Kwartetu Gitarowego Fandango, z którym nagrał płytę Carmen (Polskie Nagrania-1987). Jest współtwórcą i członkiem zespołu SoloTres wraz z wokalistką Beatriz Blanco i gitarzystą Leszkiem Potasińskim.

 Komponuje muzykę na instrumenty solowe i zespoły kameralne a także muzykę teatralną i piosenki. Napisał m.in.  muzykę do spektaklu Al. Andaluz do poezji F. G. Lorca (premiera 1998-Teatr Rozmaitości) i balet Camille Claudel-kiojo (premiera 2002-Centrum Sztuki Współczesnej) w choreografii Małgorzaty Matuszewskiej,  Fantazję na gitarę i kwartet smyczkowy oraz dwa koncerty gitarowe: Koncert na gitarę i małą orkiestrę (premiera na Warszawskim Festiwalu Gitarowym w Studio im.Lutosławskiego w 2007) i Concierto para un Porteño (premiera w S1 w 2011).

Dokonał setek aranżacji m.in. muzyki dawnej, klasycznej i piosenek.  Opracowuje także pieśni ludowe na zespoły kameralne z głosem lub na instrumenty. Nagrywa dla radia i telewizji w kraju i za granicą,  jak również bierze udział w nagraniach płytowych  jako kierownik nagrań i aranżer oraz muzyk studyjny.

Dokonał licznych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych (m.in..A.Tansmana, R.Mandoliniego, B. Budzyńskiego i własnych) a także dawnych (C.Milanuzij) 

Był wielokrotnie jurorem konkursów muzycznych.

Zajmuje się działalnością pedagogiczną pracując w  szkołach muzycznych różnych szczebli oraz na kursach gitarowych, a także z zakresu aranżacji i pracy w zespołach muzycznych.

Kontakt

KINOkawiarna Stacja Falenica
ul.Patriotów 44B
04-912 Warszawa – Falenica
(budynek stacji kolejowej)

Zapraszamy w tygodniu od 8 do 21 w weekendy od 10 do 22.
mail: info@stacjafalenica.pl

Rezerwacje (tylko telefonicznie!): 530 882 809 (w razie problemów z połączeniem prosimy o wysłanie SMS).

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Kinokawiarnia Stacja Falenica © 2019 All Rights Reserved

Kinokawiarnia Stacja Falenica

Created by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress